Pagal datą

Naujienos

Atviras seminaras apie Višegrado šalių bendradarbiavimą

TSPMI

Lenkijos institutas Vilniuje kartu su Vengrijos, Lenkijos ir Čekijos ambasadomis Lietuvoje, Slovakijos ambasada Rygoje bei Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu kviečia į atvirą seminarą apie Višegrado grupės bendradarbiavimą. Seminare bus apžvelgiama Višegrado grupės idėja bei pagrindinės terpės bendradarbiavimui – ekonomika, energetika, užsienio ir saugumo politika, piliečių tarpusavio bendradarbiavimas.

Seminaras vyks gegužės 10 d. (trečiadienį) Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute.

Renginys nemokamas, įėjimas laisvas. Seminaras vyks anglų kalba. Renginys organizuojamas Lenkijos pirmininkavimo Višegrado grupei proga. 

Višegrado grupė (V4) yra neformali regioninio bendradarbiavimo grupė, kuri apjungia keturias centrinės Europos valstybes- Vengriją, Lenkiją, Čekiją ir Slovakiją. Jas sieja ne tik kaimynystė ar bendra geopolitinė situacija, bet ir bendra istorinė patirtis, tradicijos, kultūra ir vertybės. Višegrado grupės idėja yra paskatinti valstybes bendradarbiauti kuriant demokratines šalie struktūras ir laisvos rinkos ekonomiką. Ilgojo laikotarpio tikslas – kartu dalyvauti Europos integracijos procesuose. 

Višegrado grupė buvo įkurta 1991 m. vasario 15 d., kaip Lenkijos prezidentas Lech Wałęsa, Čekoslovakijos prezidentas Václav Havel, and Vengrijos ministras pirmininkas József Antall pasirašė bendradarbiavimo sutartį Vengrijos mieste Višegrade. Dokumentas apibrėžė bendradarbiavimo tikslus. Nuo 2004 m., kai visos šalys tapo Europos Sąjungos narėmis, Višegrado grupė tapo platforma, kurioje šalys dalinasi savo patirtimi ir diskutuojama apie bendras grupės pozicijas, kurios yra esminės kalbant apie Europos ateitį. Višegrado grupė dėmesį kreipia ne tik į Europinius klausimus, bet ir siekia užtikrinti centrinės Europos saugumą, keistis informacija ir skatinti kultūrinę bendruomenę. 

Renginio programą galite rasti čia.

Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.