Diskusija apie mokslo galią ir hierarchiją mokslo pasaulyje

Pasaulinio garso astrofizikei, profesorei Jocelyn Bell Burnell ir mokslininkei iš Prancūzijos, asociacijos Moterys ir mokslas įkūrėjai, profesorei Claudine Hermann viešint Lietuvoje, lapkričio 23 d., trečiadienį, 18 val. VU TSPMI kviečia į diskusiją "Mokslo galia ir galia moksle". Diskusijoje taip pat dalyvaus VU TSPMI docentė Inga Vinogradnaitė ir VGTU Humanitarinio instituto docentė Nida Vasiliauskaitė, diskusiją moderuos  - docentė Natalija Arlauskaitė (VU TSPMI, Lyčių studijų centras).

Diskusijos dalyvės kalbės apie tai, kaip formuojamas ekspertinis žinojimas, kokią simbolinę galią mokslas turi visuomenėje ir kaip ji įgyjama, ar, kaip ir kodėl (vis dar) skiriasi moterų ir vyrų dalyvavimas bei pripažinimas priešakiniuose tyrimuose (advanced research), bei ką reikėtų padaryti, kad tokie klausimai nebebūtų aktualūs.

Britų astrofizikė Jocelyn Bell Burnell aptiko pirmą pulsarą. Už šį atradimą ir kitus nuopelnus jos daktaro darbo vadovas Antony Hewishas 1974 m. apdovanotas Nobelio premija už pasiekimus fizikos srityje. Jocelyna Bell dirbo Kembridže, kūrė radioteleskopą kvazarams stebėti. Dėsto Oksfordo universitete. Britanijos Imperijos ordino komandorė, Londono Karališkosios draugijos narė. 1986 m. Amerikos astronomijos draugija Jocelyną Bell Burnell apdovanojo Beatrice M. Tinsley premija.

Claudine Hermann), fizikos mokslų daktarė, 1992 m. pirma iš moterų priimta į Politechnikos mokyklą  dėstytoja. Paryžiuje įsikūrusio mokslo populiarinimo centro Cité des sciences de la Villette Mokslo tarybos narė. Domėdamasi moterų padėtimi Vakarų Europos mokslo pasaulyje Claudine Hermann su kartėliu konstatavo, kad moterų mokslininkių yra mažai. Ji įkūrė asociaciją Moterys ir mokslas, kurios tikslas – gerinti moterų mokslininkių padėtį, plačiau supažindinti merginas, jų tėvus bei dėstytojus apie galimybę pasirinkti mokslininkės kelią. Nuo 1999 m. iki 2005 m. pabaigos Prancūzijos atstovė Europos Komisijos Mokslinių tyrimų generalinio direktorato valstybių narių valstybės tarnautojų darbo grupėje Moterys ir mokslas (Helsinkio grupėje).

Diskusiją rengia VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, Britų Taryba, Prancūzų institutas Lietuvoje.

Diskusija vyks anglų kalba.