Pagal datą

Naujienos

Diskusija „Kaip stiprinti pasitikėjimą Lietuvos valstybe?"

TSPMI

Birželio 29 d., 15 val. Valstybės pažinimo centre (Totorių g. 28) vyks diskusija „Kaip stiprinti pasitikėjimą Lietuvos valstybe?“. Renginio metu bus pristatyti VU TSPMI tyrėjų įgyvendinto projekto „Geras valdymas ir pasitikėjimas valdžios institucijomis kuriant gerovės visuomenę“ rezultatai ir rekomendacijos.

Pagal tarptautinius tyrimus, pasitikėjimas teismais, policija, sveikatos apsaugos ir kitomis viešosiomis institucijomis, yra esminis kelias stiprinti žmonių tarpusavio pasitikėjimą, motyvaciją mokėti mokesčius, užtikrinti valdymo kokybę ir kurti ilgalaikę ekonominę gerovę. Lietuvoje pasitikėjimas šiomis institucijomis nuo 2009 m. augo, tačiau iki šiol yra vienas žemiausių tarp ES valstybių narių. Įgyvendinto projekto metu tyrėjai siekė išsiaiškinti pasitikėjimo viešojo sektoriaus institucijomis Vidurio ir Rytų Europoje priežastis ir pateikti rekomendacijas, kaip būtų galima gerinti situaciją Lietuvoje.

Projekto dalyvių pasisakymus komentuos politinių partijų atstovai ir ekspertai. Diskusiją moderuos politikos apžvalgininkas Paulius Gritėnas. 

Projektą įgyvendino VU TSPMI tyrėjai – doc. L. Gudžinskas (projekto vadovas), doc. V. Kuokštis, prof. V. Nakrošis, dokt. R. Bakutis, studentai D. Dranseika ir K. Malūkaitė.

Prašome iki birželio 27 d. pranešti apie savo dalyvavimą užpildant šią formą. Atvykdami su savimi nepamirškite turėti asmens dokumento.