Pagal datą

Naujienos

Diskusija: Kas vyksta euro zonoje ir ką tai reiškia Lietuvai

TSPMI

Kviečiame į diskusiją "Kas vyksta euro zonoje ir ką tai reiškia Lietuvai?". Diskusijos tikslas – išsamiau aptarti euro zonos ekonominę ir finansinę būklę bei ES ir jos valstybių sprendimus, kuriais siekiama spręsti Pietų Europos šalių finansines problemas.

Pagrindiniai diskusijos klausimai: kiek apskritai mes suprantame tai, kas vyksta euro zonoje? Ką reiškia paramos Graikijai ir kitoms sunkumus patiriančioms šalims priemonės kitų ES šalių gyventojams? Ar kuriant Europos stabilumo mechanizmą, Europos centriniam bankui superkant obligacijas judama link fiskalinės sąjungos ir iš principo keičiama ES institucinė struktūra bei kompetencijų pasidalinimas tarp ES ir valstybių? Kokios galimos rizikos Lietuvai, jos verslui ir gyventojams, vertinant pagrindinius svarstomus euro zonos tolesnės raidos scenarijus, nuo naujų paramos priemonių Pietų Europos šalims iki Graikijos bankroto? Ar tai ką nors keičia Lietuvos biudžeto ir pinigų politikos srityse? Kaip euro zonos įvykiai ir krizės sprendimai pristatomi Lietuvos žiniasklaidoje?

Diskusijoje dalyvaus Finansų ministrė Ingrida Šimonytė, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, Verslo žurnalistų klubo narė, naujienų agentūros Mergelmarket korespondentė Lietuvoje Agnė Mažeikė. Pasisakymus komentuos VU TSPMI prof. Jonas Čičinskas, tolesnėje diskusijoje dalyvaus Verslo žurnalistų klubo nariai, ekonomikos analitikai. Moderatorius: prof. Ramūnas Vilpišauskas

Diskusija vyks lapkričio 9 d. (trečiadienį), 15 val. VU TSPMI, 402 aud.