Diskusija „Migracija ir integracija Šiaurės šalyse ir Lietuvoje"

Šiaurės ministrų tarybos biuras ir VU TSPMI birželio 9 d. 17:00 kviečia dalyvauti renginyje - diskusijoje „Migracija ir integracija Šiaurės šalyse ir Lietuvoje“. Renginio tikslas yra atvira diskusija apie iššūkius, su kuriais Šiaurės šalims tenka susidurti po 2015 metų rudens migrantų ir prieglobsčio prašytojų antplūdžio. Ar tikrai migrantų integraciją Šiaurės šalyse galime vadinti nesėkme? Kokią reikšmę tai turi  šalių vidaus politikai ir kaip turėtume reaguoti į idėjinį skilimą visuomenėse? Galiausiai, ką panašūs procesai reikš tokiai šaliai kaip Lietuva ir kaip galėtume pasirengti migrantų integracijai ateityje. Diskusijoje dalyvaus:

Lasse Granestrand, Švedijos žurnalistas ir rašytojas, knygos „Švedijos laukiamajame“ autorius, daugelio straipsnių apie Švedijos imigracijos politiką autorius.

Emil Ejner Friis, filosofas ir istorikas, Danija.

Jessica Stolzmann, Suomijos nacionalinio transliuotojo YLE užsienio naujienų redaktorė.

Kęstutis Girnius, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas, politologas, žurnalistas, filosofas, publicistas, istorikas.

Diskusijos moderatorius: Påhl Ruin, Švedija.

Ši diskusija yra Šiaurės ministrų tarybos biuro renginių ciklo „Klubas Norden“ dalis. Renginių metu kalbame apie reikšmingus ir įdomius šiauriečių socialinio, kultūrinio ir politinio gyvenimo fenomenus.

Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.