Pagal datą

Naujienos

Diskusija „Prezidento rinkimai Prancūzijoje: kas laimi po pirmojo rinkimų rato?"

TSPMI

Prancūzijos prezidento rinkimai kelia neeilinį susidomėjimą Europoje ir pasaulyje. Nenuostabu, nes ir vieningos Europos šalininkams ir jos priešininkams jų kandidato pergalė šiuose rinkimuose reikš esminį ir ypač simbolinį postūmį. JAV, Nyderlandų, artėjantys Vokietijos Bundestago rinkimai, prasidėjęs Brexit, nuosekliai kylantis populistinių partijų populiarumas Europoje – visi šie procesai Prancūzijos prezidento rinkimams suteikia ypatingą ir simbolinę reikšmę.

Nacionalistė, priešiška ES ir prorusiška Marine Le Pen pretenduoja laimėti pirmąjį turą. Nors jos atotrūkis nuo neseniai iškilusio pro-europietiško, atvirto ir liberalaus Emmanuel Macron vis mažėja ir tėra minimalus. Skandalų purtomas buvęs premjeras ir sankcijų Rusijai priešininkas Francois Fillon pozicijas užleido, o štai visiškai kairysis Jean-Luc Mélenchon pastaruoju metu apklausose pasiekė net 17 proc. ribą. Lažybų kontoros trina rankas iš džiaugsmo, nes nuspėti tikslius rezultatus bus ypač sunku. 

Ką prezidento rinkimai Prancūzijoje lems prancūzams, pasauliui ir mums? Iš karto po pirmojo rinkimų turo, balandžio 24 d., pirmadienį, 18.30val. kviečiame diskutuoti kartu su VU TSPMI politologais: docentu Mažvydu Jastramskiu, Linu Kojala ir Gintu Karaliumi, taip pat žurnaliste Marielle Vitureau. 

Diskusijos trukmė apie 1,5 val. Prisijunk ir Tu! Aktyviausius ir geriausius diskusijos dalyvius apdovanosime asmeniškai nuo pianoman! 

Renginį organizuoja VU TSPMI kartu su Piano Man. Apie būsimas diskusijas aktualiomis politinėmis temomis bus paskelbta netrukus.

Šiuo metu politologai M.Jastramskis, L.Kojala ir G.Karalius dėsto privalomus bei pasirenkamus kursus TSPMI bakalauro bei magistro programose. Daugiau apie atsinaujinusias - lanksčias studijų programas VU TSPMI skaitykite čia.