Dvi naujos TSPMI tyrėjų knygos

Kviečiame skaityti dvi naujas knygas, kurios parengtos pagal du TSPMI įgyvendintus mokslo projektus.

Kaip renkasi Lietuvos rinkėjai? Idėjos, interesai ir įvaizdžiai politikoje (red. prof. Ainė Ramonaitė)

Knyga yra pirmasis veikalas, nuosekliai ir išsamiai analizuojantis Lietuvos žmonių rinkiminį elgesį per pirmąjį nepriklausomos Lietuvos dvidešimtmetį. Jos tikslas – paaiškinti, kaip balsuoja Lietuvos rinkėjai ir rinkėjos, kas nulemia jų sprendimą, ką rinkti. Remiamasi gausiais 2012 m. atliktos Lietuvos nacionalinės rinkiminės studijos duomenimis bei ankstesnių metų rinkiminių apklausų rezultatais. Knyga skirta ne tik mokslininkams ir studentams, bet ir politikams, žurnalistams ir plačiajai visuomenei, besidominčiai Lietuvos politiniais procesais.

Valstybė ir istorija (Raimundas Lopata, Justinas Dementavičius, Liutauras Gudžinskas, Alvydas Jokubaitis, Česlovas Laurinavičius, Simona Merkinaitė, Alvydas Nikžentaitis, Vytautas Radžvilas, Inga Vinogradnaitė)

Šioje knygoje yra apmąstomas istorijos ir valstybės santykis – valstybės istorijos politikos formavimo prielaidos, kryptys ir vertinimo kriterijai. Pagrindinis šios knygos tikslas – įvardyti iššūkius ir įvertinti Lietuvos istorinės atminties diskurso veiksmingumą globalizacijos kontekste. Pirmojoje knygos dalyja apmąstomas valstybės ir istorijos santykis, kuris padeda išryškinti valstybės atsako į mūsų laikų iššūkius institucines ir ideologines prielaidas. Antroji knygos dalis artikuliuoja šiandienių iššūkių tautinei valstybei esmę. Trečiojoje knygos dalyje aiškinamasi, koks yra realus politinis Lietuvos atsakas į suformuluotus iššūkius Lietuvos valstybei. Knygos prieduose pateikiamos rekomendacijos istorijos politikos formuotojams, grindžiamos atliktų tyrimų įžvalgomis.