ES ambasadoriaus V. Ušacko paskaita: kintanti pasaulio tvarka, Lietuva ir užsienio politikos iššūkiai

Balandžio 4 d., pirmadienį, 15 val., 402 auditorijoje VU 437-ojo gimtadienio proga vyks atvira ES ambasadoriaus Rusijoje ir Vilniaus universiteto alumno Vygaudo Ušacko paskaita-diskusija „Kintanti pasaulio tvarka, Lietuva ir užsienio politikos iššūkiai“.

„Pasaulio tvarka kinta. Ji tampa vis mažiau prognozuojama. Teroro išpuoliai, konfliktai Sirijoje ir Ukrainoje, Rusijos kaimynystė ir mes – viso to kontekste. Tarp šalių išnyksta ir kyla sienos, Europą drebina gyventojų migracija ir vis daugiau išbandymų tenka mūsų vienybei ir solidarumui. Kas už viso to slypi? Kokių poslinkių užsienio politikoje tikėtis ateityje? Ką gali diplomatai ir ką galime mes, Lietuva, globaliame ir tarpusavyje susijusiame pasaulyje? Visa tai svarbu kuo aiškiau ir objektyviau suprasti. Ypač tiems, kurie ateityje bus atsakingi už mūsų valstybę ir jos ateitį“, – pažymi V. Ušackas.

V. Ušackas – vienas iš įspūdingiausią karjerą padariusių Lietuvos diplomatų. Jis buvo užsienio reikalų ministras, pirmasis vyriausiasis derybininkas dėl narystės ES, Lietuvos ambasadorius JAV, Meksikoje ir Didžiojoje Britanijoje, ES specialusis atstovas Afganistane. Šiuo metu eina ES ambasadoriaus Rusijoje pareigas. Diplomatas yra vienos sėkmingiausių pastarojo dešimtmečio jaunimo pilietiškumo projekto „Misija Sibiras“ iniciatorius, patarėjų tarybos pirmininkas. Jo nuopelnai įvertinti Estijos, Graikijos, Gruzijos, Ispanijos, Lenkijos, Norvegijos, Prancūzijos, Ukrainos ir Lietuvos valstybiniais apdovanojimais. Ambasadorius yra Lietuvos studentų sąjungos garbės narys, Skuodo ir Ukmergės rajonų garbės pilietis. V. Ušackas – dažnas svečias studentų auditorijose ir mokslinėse konferencijose nuo Stanfordo iki Vladivostoko.

V. Ušackas 1990 m. baigė VU Teisės fakultetą. Būdamas vienas pirmųjų universiteto ir Lietuvos savivaldos kūrėjų 1988–1990 m., jis vis dar nepraranda ryšio su savo Alma Mater – dalyvauja studentų savivaldos Alumni draugijos veikloje.

„Vilniaus universitetas mane apdovanojo teisės ir filosofijos istorijos žiniomis, kurios leido sėkmingai atstovauti Lietuvai, skinant kelią į NATO ir ES, dirbant atsakingiausiuose tarptautinės diplomatijos baruose. Nepriklausomos Studentų atstovybės atkūrimas sutapo su Sąjūdžio veikla. Visa tai užgrūdino ir praturtino vertybiškai. Unversitas Vilnensis man – tai ne tik turtingas žinių aruodas, bet ir tvirtos, pilietiškos asmenybės formavimo mokykla“, – sako ambasadorius.