Pagal datą

Naujienos

Europos politikos mokslų atstovai pristatė savąją Lietuvos pirmininkavimo ES viziją

TSPMI

LR Prezidentūroje vykusioje Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai skirtoje mokslinėje konferencijoje žymiausi Europos politikos ekspertai pristatė savo rekomendacijas. Daugiausia dėmesio renginyje skirta energetikai, ES ekonomikai bei finansams, Europos kaimynystės politikai ir Rytų partnerystei.

Konferencijoje dalyvavę Transeuropinės politikos mokslų asociacijos (TEPSA) ekspertai pabrėžė, jog Lietuvos pirmininkavimo laikotarpiu galima tikėtis svarbių žingsnių link glaudesnių ES santykių ne tik su Ukraina, bet ir su tokiomis šalimis kaip Moldova, Gruzija ir Armėnija. Tam pritarė ir konferenciją atidariusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasak jos, Lietuvos pirmininkavimą šioje srityje bus galima laikyti sėkmingu, jei iki metų pabaigos bus pasirašyta Asociacijos sutartis su Ukraina bei pirmieji susitarimai su Armėnija ir Moldova.

Savo rekomendacijose Lietuvos pirmininkavimui TEPSA tinklo atstovai taip pat pabrėžė jai tenkančią atsakomybę užtikrinti sklandų tolesnį ES ekonominių problemų sprendimą. Ekspertai taip pat sutaria, jog Lietuva turėtų daug dėmesio skirti euro stabilumo grąžinimui ir galėtų paspartinti Ekonominės ir pinigų sąjungos stiprinimą, ypač pasitikėjimą vykdoma politika bei sutartų taisyklių laikymąsi.

Tiek renginyje dalyvavę ekspertai, tiek Lietuvos pareigūnai sutarė, jog Europos energetikos sektorius vis dar yra pernelyg fragmentuotas, jame trūkta tiekimo šaltinių įvairovės ir konkurencijos. TEPSA energetikos ekspertų teigimu, Lietuvos pirmininkavo laikotarpiu šioje srityje neturėtų būti didelių pokyčių. Tai lems ne tik labai lėtai vykdomas ES energetikos sektoriaus teisinio reguliavimo atnaujinimas bei skirtinga nacionalinė ES narių energetikos politika, bet ir  rudenį vyksiantys rinkimai į Vokietijos parlamentą, galintys pakeisti šios šalies poziciją energetikos klausimais. Daug dėmesio skirta Baltijos šalių energetikos politikai ir jose vykdomiems projektams.

Konferencijoje dalyvavo J. E. Prezidentė Dalia Grybauskaitė, LR užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, LR energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius, TEPSA tinklo nariai iš daugiau kaip 30 Europos šalių akademinių institucijų, ryškiausi Lietuvos ir užsienio mokslininkai bei politikos ekspertai, nevyriausybinių organizacijų, verslo, diplomatinio korpuso ir žiniasklaidos atstovai.

Konferenciją organizavo Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI), kartu su Europos integracijos studijų centru (EISC) ir TEPSA. Konferencija finansuojama įgyvendinant 2009 m. pasirašytą Valdymo Partnerystės delegavimo susitarimą tarp Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos ir Europos Komisijos.

Konferencijos ataskaitą kviečiame skaityti čia.

 

Apie VU TSPMI

VU TSPMI, įsteigtas 1992 m., vienas pirmųjų Baltijos šalyse ėmė plėtoti politikos mokslus. Institutas į savo studijų programas surenka geriausius politikos mokslais ir tarptautiniais santykiais besidominčius šalies abiturientus, turi ypač didelę patirtį ir žymiausių analitikų kolektyvą Europos studijų srityje.

Apie EISC

EISC, įsteigtas 1995 m. LR Užsienio reikalų ministerijos ir VU TSPMI, – ne pelno siekianti organizacija, atliekanti mokslinius tyrimus, ruošianti ES politikos, ekonomikos, teisės ir istorijos specialistus.

Apie TEPSA

TEPSA – 1974 m. įkurta tarptautinė asociacija, jungianti 33 institucijas 29-iose šalyse. Jos vaidmuo – tarpininkauti tarp ES ir jos narių piliečių skatinant diskusijas apie politiką, vykdant tyrimus bei konferencijas. Pagrindinis TEPSA renginys – pirmininkavimui skirta konferencija, rengiama dusyk per metus.

Daugiau informacijos:

VU TSPMI interneto svetainėje: http://www.tspmi.vu.lt/tinklarastis/2013/07/tarptautine-lietuvos-pirmininkavimui-europos-sajungos-tarybai-skirta-moksline-konferencija/

TEPSA interneto svetainėje: http://www.tepsa.eu/tepsa-lithuanian-pre-presidency-conference-27-28-june-2013-the-institute-of-international-relations-and-political-science-of-vilnius-university-iirps-vu-vilnius/

 

Kontaktai:

Julija Ravaitytė, EISC (Julija.eisc@gmail.com; tel. 8 251 31 50)

Rima Bertašavičiūtė, VU TSPMI (Rima.Bertasaviciute@tspmi.vu.lt; tel. 8 251 41 48)


Nuotraukos Visos