Festivalis Ad Hoc: Nepatogus kinas Institute

Šiemet, kaip ir kasmet, – TSPMI yra viena iš žmogaus teisių kino festivalio Ad Hoc: Nepatogus kinas vietų. Spalio 24 - 28 d. kviečiame į filmų peržiūras, susitikimus su režisieriais ir provokuojančias diskusijas Instituto didžiojoje salėje (402 aud.). Daugiau apie festivalį, šių metų filmus ir renginių programą rasite čia.

Festivalio Ad Hoc: Nepatogus kinas programa TSPMI (versiją spausdinimui rasite čia)

Spalio 24 d. (pirmadienis) 17.30
Filmo „Kubos revoliucijos vaikaičiai“ peržiūra ir diskusija “Jaunystė Kuboje: prisitaikyti? priešintis? emigruoti?”

Kubos revoliucijos vaikaičiai (The Grandchildren of the Cuban Revolution)
JAV, Kuba / 2010 / 60 min /rež. Karlos Montaner
Kubos revoliucijos lyderiai valdžią savo rankose laiko nuo 1960-ųjų, jie sensta ir dar niekada nėra delegavę valdžios jaunesnėms kartoms. Šiandien Kubos jaunimas atvirai rodo savo nepasitenkinimą ir reikalauja pokyčių.

Diskusijoje dalyvaus:

• filmo režisierius Karlosas Montaner,
  • Kubos žmogaus teisių aktyvistai Mileydi Fougstedt ir Osvaldo A. Valdes,
  • žurnalistė, savaitraščio “Atgimimas” redaktorė, TSPMI globėjų tarybos narė Indrė Makaraitytė,
  • TSPMI alumnė, savanorė, dirbanti su įvairiais projektais Kuboje Milda Krupauskienė (moderatorė)

Renginys vyks anglų kalba

Spalio 26 d. (trečiadienis) 17.30
Filmo „Kundūzo karta. Kitų karas“ peržiūra ir diskusija „Kieno karas?“

Kundūzo karta. Kitų karas (Generation Kunduz – der Krieg der Anderen)
Vokietija / 2011 / 80 min / rež. Martin Gerner
Tai filmas apie jaunąją Afganistano kartą, užaugusią prižiūrint besikeičiančioms užsienio kariuomenėms, tvyrant nuolatinei Talibano atakų baimei.

Diskusijoje dalyvaus:

• filmo režisierius Martinas Gerneris,
  • Lietuvos kariuomenės Savanorių pajėgų Civilių ir karių bendradarbiavimo kuopos vadas, 2009 m. spalį - 2010 m. gegužę buvęs  Goro provincijos atkūrimo grupės Civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus viršininku kapitonas Vaidas Šepkus,
  • prieš kelias dienas iš Afganistano grįžęs Pilietinių iniciatyvų centro direktorius Girvydas Duoblys,
  • daugelio vystomojo bendradarbiavimo projektų iniciatorius, vadovas ir dalyvis, Rytų Europos Studijų Centro ekspertas ir TSPMI dėstytojas Vytis Jurkonis (moderatorius)

Renginys vyks anglų kalba

Spalio 28 d. (penktadienis) 16.30
Filmo „Kapitalizmas – mūsų patobulinta formulė“ peržiūra

Kapitalizmas – mūsų patobulinta formulė (Kapitalism – rețeta noastră secretă)
Rumunija, Prancūzija / 2010 / 76 min / rež. Alexandru Solomon
Filmas suteikia galimybę žvilgtelėti į dabartinių Rumunijos magnatų gyvenimą. Režisieriui pavyksta suplakti valdžios potraukį, galią ir meilę pinigams į tobulą, saldžiai kartų Rytų Europos kapitalizmo kokteilį.