Filmo apie Palestiną „Susitikimas su prarasta žeme“ peržiūra

Informacijos mokslų daktarės Maryse Gargour filmas „Susitikimas su prarasta žeme“ (angl. "Encounter with a Lost Land") buvo sukurtas 2013-ais metais, filmuotas Libane ir Prancūzijoje.

Viduržemio jūros uostas Džafa (Jaffa) – vienas seniausių pasaulio miestų. Tai vieta, kurioje sugyveno įvairios kultūros ir religijos. Režisierė Maryse Gargour sukūrė menišką montažą iš asmeninių laiškų, diplomatinių archyvų, retų garso ir vaizdo įrašų, laikraščių straipsnių ir pokalbių su 1928–1952 m. Džafoje gyvenusių Prancūzijos diplomatų ir gydytojų vaikais. Dokumentinė medžiaga ir šilti žmonių prisiminimai atskleidžia to meto Palestinos paveikslą lemtingu kraštui metu.

Filmo autorė Maryse Gargour gimė Džafoje, vaikystę praleido Libane. Turi Libano ir Prancūzijos pilietybę. BaigėInstitut Français de Presse ir apgynė informacijos mokslų daktarės disertaciją Université Panthéon-Assas Paryžiuje. Dirbo UNESCO Tarptautinėje kino, televizijos bei garso ir vaizdo komunikacijostaryboje, taip pat laisvai samdoma televizijos žurnaliste Paryžiuje. 2007 m. jos sukurtas dokumentinisfilmas „The Land Speaks Arabic“ pelnė keletą Europos kino apdovanojimų (ASBU, Prix France 3Mediterranée, Prix Mémoire de la Mediterranée).

Laikas - lapkričio 28 d., 18 val.
Vieta - VU TSPMI, Vokiečių g. 10, 402 auditorija.

Filmas sukurtas prancūzų kalba, bet bus rodomas su angliškais subtitrais. Trukmė - 62 min.