Ir toliau pažindinamės su Rusija

Džiaugiamės pradėdami trečiąjį VU TSPMI Rusijos studijų seminarų sezoną. Šį rudenį Jūsų laukia paskaitos apie neoficialiąją sovietmečio kultūrą Lietuvoje, posovietinius intelektualus, Rusijos modernizacijos projektus. Žadame ir staigmenų!

Gruodžio 6 d. 17 val. kviečiame į dr. Andrėjaus Portnovo (Ivano Krypiakevyčiaus Ukrainos studijų institutas) paskaitą “Rusijos pasaulis” - politinis, istorinis ir konfesinis Rusijos pasiūlymas savo kaimynams

Daugiau čia.

Renginys vyksta Vokiečių g. 10, 302 auditorijoje.

2011 m. rudens semestro seminarų programa

2011 m. rugsėjo 27 d.
"Šiuolaikinė Rusija: nostalgiškosios modernizacijos projektas"
Ilja Kalinin,  Неприкосновенный Запас  vyriausias redaktorius

2011 m. spalio 11 d.
"Tryntravizmas" ir neoficialioji vėlyvojo sovietmečio kultūra Lietuvoje"
Taisija Laukkonėn, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

2011 m. spalio 18 d.
"Nacionalinis žinojimas ir tarptautinis pripažinimas: post-sovietiniai akademikai naujoje simbolinėje rinkoje"
Elena Gapova, Vakarų Mičigano universitetas

2011 m. lapkirčio 15 d.
Kiros Muratovos filmo "Ilgos palydos" (1971) peržiūra ir diskusija "Kas yra "sovietiškimas"/"sovetskoje"/"the Soviet"?". Moderuoja doc. Natalija Arlauskaitė (402 auditorijoje)

2011 m. lapkričio 22 d.
"Dvi 'rusų tautos' reikšmės: etninės mažumos Rusijos Federacijoje"
Konstantinas Andrijauskas, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas

2011 m. gruodžio 6 d.
"Ruskij mir" ("Rusijos pasaulis") kaip politinė, istorinė ir konfesinė Rusijos pozicija savo kaimynų atžvilgiu.
Andrėjus Portnovas, Ivano Krypiakevyčiaus Ukrainos studijų institutas

Laukiame!

Ankstesnių sezonų programą ir kai kurių paskaitų video įrašus rasite čia