Karas ir saugumas: kas ir kodėl turėtų diskutuoti apie karybą Lietuvoje? Susitikimas su dr. Deividu Šlekiu

Apie ką reikia kalbėti visuomenėje ir su visuomene, nors niekas nekalba? Ir kodėl nekalba (me) apie karą?

Gegužės 26 d., ketvirtadienį, 18 val. kviečiame į susitikimą su karo studijų pradininku Lietuvoje, karybos ekspertu VU TSPMI dėstytoju dr. Deividu Šlekiu. Susitikimas vyks Alaus bibliotekoje (Trakų g. 4).

Prie gero škotiško elio bokalo Deividas pristatys savo naują knygą „Mąslaus Vyčio beieškant: lietuviškos karinės minties raida ir būklė po nepriklausomybės atkūrimo (1990-2014)“, kurioje mokslininkas atskleidžia, kaip per 25 nepriklausomybės metus keitėsi Lietuvos karinės idėjos. Kas yra karas, kaip jis kinta, kokios yra karybos idėjos, kaip jas galime pritaikyti sau? Tokios idėjos gvildenamos knygoje. O kokius klausimus keliate ir kokias idėjas siūlytumėt Jūs? Ateikite padiskutuoti!

2000 – 2006 m. Deividas baigė Politikos mokslų bakalauro programą ir Lyginamosios politikos magistro programą VU TSPMI. 2012 m. Institute apgynė disertaciją „Military as the Forgotten Dimension of Political Theory“. 2007-2008 metais studijavo Glasgow universitete, Karo studijų centre, kur įgijo antrąjį magistro laipsnį. Institute dėsto nuo 2007 m. Nuo 2008 iki 2012 buvo TSPMI Studijų skyriaus vedėju. 2010 m. išrinktas geriausiu TSPMI dėstytoju. Šiuo metu Deividas dėsto privalomus bei pasirenkamus kursus TSPMI bakalauro bei magistro programose.

Daugiau apie atsinaujinusias - lanksčias magistro studijų programas VU TSPMI rasite čia.