Pagal datą

Naujienos

Knygos „Lietuva, kurios nebuvo. Pilnutinės demokratijos svarstymai ir vertinimai" pristatymas

TSPMI

Maloniai kviečiame į knygos „Lietuva, kurios nebuvo. Pilnutinės demokratijos svarstymai ir vertinimai” sutiktuves gegužės 12 d. (ketvirtadienį) 17 val. TSPMI 402 aud. (Vokiečių g. 10).

Pilnutinė demokratija – tai katalikiškos krypties autorių politinius svarstymus vienijanti sąvoka, kuria siekiama moderniai demokratijai suteikti gyvą turinį; tai, iš asmens pirmumo principo kylanti ir savivaldžią visuomenę teigianti demokratija, apimanti ne tik politinę, bet ir socialinę bei kultūrinę sritį. Kelis dešimtmečius Pirmojoje Lietuvos Respublikoje ir išeivijoje gyvai diskutuoti pilnutinės demokratijos svarstymai išbaigta forma išdėstyti trijuose politinės minties dokumentuose: deklaracijoje “Į organiškosios valstybės kūrybą (1936), straipsnių cikle “Į reformuotą demokratiją (1943-1944), išeivijos studijoje „Į pilnutinę demokratiją“ (1954-1955). 

Pilnutinės demokratijos svarstymai, buvę reikšminga Lietuvos politinio mąstymo dalimi, taip ir liko “užšaldytu kapitalu” Lietuvai. Knygos pristatyme klausime- kaip dabartinę Lietuvos demokratiją įvertintų pilnutinės demokratijos kūrėjai? Ar kelis dešimtmečius diskutuotos idėjos vis dar aktualios ir lauktų sudabartinimo? 

Renginyje dalyvaus rinktinės sudarytojai - Kęstutis Girnius, Algimantas Jankauskas, Laurynas Peluritis, knygos vertintojai Alvydas Jokubaitis, Donatas Puslys, Vidmantas Valiušaitis, svečiai - pilnutinės demokratijos idėjų puoselėtojai. Aktyviausių renginio dalyvių lauks dovana - pristatoma knyga. 

Rinktine tęsiamas Lietuvos politinės minties palikimo publikavimo projektas. 

Leidinys skiriamas pilnutinės demokratijos kūrėjams atminti, deklaracijos “Į organiškosios valstybės kūrybą” 80-čiui ir artėjančiam Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui. 

Kviečiame atvykti.