Knygos „Kremliaus visa kariauna. Trumpa modernios Rusijos istorija” pristatymas

Kaip vyko Rusijos prezidento įvaizdžių transformacija? Kaip kito jo aplinkos žmonės? Kokia tai strategija? Kaip priimami sprendimai Kremliuje?

Į šiuos ir kitus klausimus kovo 7 d., 18:30 atsakys knygos  „Kremliaus visa kariauna. Trumpa modernios Rusijos istorija”  autorius Michailas Zygaras. Knygos pristatymas vyks VU TSPMI 304 aud. Susitikimą moderuos Instituto dėstytojas Vytis Jurkonis. Pristatymas vyks rusų kalba, klausimų ir atsakymų sesija - anglų/rusų kalbomis.

Michailas Zygaras – buvęs nepriklausomo televizijos naujienų kanalo „Dožd“ Rusijoje redaktorius, parašęs knygą apie pastarųjų 15 metų Rusijos istoriją valdant V. Putinui. Pateikdamas duomenis iš interviu su žmonėmis iš artimiausios Putino aplinkos ir jo oponentais – nuo Vladislavo Surkovo iki Dimitrijaus Medvedevo, nuo Michailo Chodorkovskio iki Aleksėjaus Navalno– autorius vaizduoja Rusijos valdžios metamorfozes. Interviu metu išsakytos nuomonės ir įvykių liudininkų pasakojimai lyginami su dokumentais ir atvirų šaltinių duomenimis, siekiant atskleisti įvykių ir sprendimų priėmimo logiką.

Michailas Zygaras baigė valstybinį Maskvos universitetą, buvo šio universiteto žurnalistikos fakulteto profesoriumi. Svečias dirbo vyriausiuoju Russian Newsweek redaktoriumi, vyriausiuoju „Komersanto“ korespondentu. Jis yra keleto knygų autorius: War and Myth (2006), Gazprom: Russia's New Weapon, which explores Russia's recent history through the currency of gas (2007) and All the Kremlin's Men (2015). Michailas Zygaras 2014 m. buvo apdovanotas Press Freedom Award 2014 Niujorke ir Zeit-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius Hamburge.