Kovo 11-ajai – 25-eri. IŠLAISVINTOS VAIZDUOTĖS DIENA

VU TSPMI kviečia kartu švęsti Kovo 11-ąją! Šios gražios sukakties proga Institute vyks IŠLAISVINTOS VAIZDUOTĖS DIENA.

Lauksime Jūsų DIENINĖJE ir VAKARINĖJE šventės dalyse.

DIENINĖJE dalyje Instituto studentai ir dėstytojai diskutuos teminėse mokslinėse dirbtuvėse. Į jas iš anksto registruokitės adresu info@tspmi.vu.lt (iki kovo 8 d. vakaro).

Dirbtuvių temos:
1. Pamiršti negalima prisiminti: valstybingumas ir jo simboliai (kuruoja dr. Inga Vinogradnaitė)
2. Kas esame mes, lietuviai? Kiek yra mūsų? (kuruoja dr. Nerija Putinaitė)
3. Kiek ir kam norime respublikos? (kuruoja dr. Liutauras Gudžinskas, dr. Vytautas Kuokštis, Marius Skuodis)

VAKARINĖ dalis, diskusija „Lietuva – laisva, demokratiška ir (ne)laiminga?“, prasidės 18 val. 402 aud.

Joje pirmiausia įteiksime pirmąjį istorijoje VU TSPMI „Metų valstybės kūrėjo/s“ apdovanojimą, kuris šiemet skiriamas Lietuvos ambasadoriui Jungtinėms Amerikos Valstijoms ir Meksikai dr. Žygimantui Pavilioniui už Lietuvos tapatybės ir vertybinės pozicijos kūrimą.

Vėliau interaktyvioje diskusijoje pratęsime dirbtuvių svarstymus ir kalbėsime tokiais klausimais:
Ar tokią Lietuvą kūrėme? Ko reikia politikoje – menininkų ar intelektualų? Kodėl mūsų Gediminas nesėdi ant žirgo? Ar galime laimingai gyventi Lietuvoje (ar būna laimingų lietuvių)?

Diskusiją moderuoja Vykintas Pugačiauskas.

Diskusijos dalyviai: Marius Ivaškevičius; Haroldas Mackevičius; Donatas Puslys; Ingrida Šimonytė; Petras Vaitiekūnas ir kiti svečiai.

Metų valstybės apdovanojimui buvo nominuoti 8 kandidatai/ės:

• Leonidas Donskis (nominavo Mantė Makauskaitė) – už dialogo kultūros Lietuvoje kūrimą;
  • Linas A. Linkevičius (nominavo Justina Filipovskytė) – už Lietuvos interesų atstovavimą pasaulyje, aktyvų įsitraukimą į tarptautinių pozicijų formavimą Ukrainos klausimu, indėlį Rytų partnerystės srityje;
  • Rokas Masiulis (nominavo TSPMI Mokslo, tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius) – už sėkmingą valstybės strateginių projektų įgyvendinimą;
  • Rūta Meilutytė (nominavo TSPMI Mokslo, tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius) – už Lietuvos vardo garsinimą ir nuoseklią labdaringą veiklą;
  • Romualdas Ozolas (nominavo jaunimo sambūris „Pro Patria“) – už nuoseklią ilgametę politinę ir kultūrinę veiklą Lietuvos labui, išleistas knygas geopolitikos, valstybės, tautų ir tautinių mažumų, kultūros klausimais;
  • Žygimantas Pavilionis (nominavo „Raudonojo Meškiuko pėdsekiai“) – už veiklą visose Lietuvai svarbiose srityse (informacinėje, energetinėje, politinėje, kultūrinėje), už Lietuvos interesų pristatymą ir atstovavimą JAV;
  • Dainius Pūras (nominavo Giedrė Biržytė) – už aktyvų ir nuoseklų sovietinio tipo psichiatrijos sistemos, sveikatos sistemos disfunkcijų kritikavimą 2014 m. ir anksčiau; šiuolaikinių psichikos sveikatos politikos principų viešinimą, įsitraukimą į politinę diskusiją, siekiant sveikesnės visuomenės; rodomą pavyzdį, kad bet kurioje srityje, tarp jų ir akademinėje, svarbu viešai kovoti dėl reikalingų pokyčių, įsitraukti į politiką, kartu šviečiant visuomenę;
  • Vytautas Radžvilas (nominavo Austėja Vakarinaitė) – už rūpinimąsi tvarios ir nuoseklios diskusijos valstybingumo tema linija, iniciatyvius leidinius ir publikacijas, bei nepaprastą akademinį indėlį, skatinant universiteto bendruomenę atpažinti trapų valstybės instituto kompleksiškumą ir asmenines piliečio atsakomybes.

Išrinktąjį/ą apdovanos Metų valstybės kūrėjo/s komisija, į kurią įeina: dr. Algimantas Jankauskas (pirmininkas), prof. Jonas Čičinskas, Giedrius Dusevičius, dr. Tomas Janeliūnas, Arnas Zdanovičius.