Kovo 11-osios renginiai Institute

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga KOVO 10 dieną kviečiame į renginius VU TSPMI:

16:30 402 aud. „Metų valstybės kūrėjo" apdovanojimo ceremonija. VU TSPMI tęsia 2014 m. pradėtą tradiciją ir kviečia į „Metų valstybės kūrėjo“ apdovanojimo ceremoniją, kurios metu sužinosime, kas iš šiemet nominuotų 9 kandidatų laimės Instituto įsteigtą apdovanijimą - simbolinę plytą.

Praėjusiais metais Metų valstybės kūrėju buvo išrinktas ambasadadorius, VU TSPMI alumnas Žygimantas Povilionis. Šiemet į apdovanojimą pretenduoja:

• Dr. Justinas Dementavičius
  • Doc. Kęstutis Girnius
  • Rokas Masiulis, energetikos ministras
  • Ambasadorius Rytų partnerystei Žygimantas Pavilionis
  • Profesorė Ainė Ramonaitė
  • Kristina Sabaliauskaitė, rašytoja, menotyrininkė
  • Nepriklausomas Širvintų krašto piliečių laikraštis „Širvis
  • Benediktas Vanagas, lenktynininkas.
  • Doc. Loreta Vaicekauskienė, Lietuvių kalbos institutas/Vilniaus universitetas

Po ceremonijos 402 aud. prof. Ainės Ramonaitės paskaita „Lietuvos socialinis kodas: pragaištingoji ar išganingoji bendrystė?". Paskaitos metu bus siekiama atsakyti, kodėl politinės sistemos kriminalizavimas yra užkoduotas sovietmečio struktūros, kiek šio kodo išlikę iki šiol, kas yra jo priešnuodis ir ar Lietuvai pavyko iš jo išsilaisvinti.

18:00 402 aud. Post Scriptum numerio „Vizijos Lietuvai" pristatymas. Kartu su naujojo Post Scriptum numerio „Vizijos Lietuvai" pristatymu vyks diskusija apie lietuviškojo futbolo perspektyvas ir ateitį. Dalyvauja: Linas Kojala, LFF prezidentas Edvinas Eimontas, sporto žurnalistas Gediminas Reklaitis, dr. Laurynas Kasčiūnas. Moderuoja: Matas Baltrukevičius.

Švęskime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną kartu!