Pagal datą

Naujienos

Kviečiame į apskritojo stalo diskusiją apie gerovės valstybę

TSPMI

VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas šių metų lapkričio 28 d. 14:00 organizuoja apskritojo stalo diskusiją „Gerovės valstybės kūrimas Lietuvoje: ko reikia partijų sutarimui ir jo įgyvendinimui?“. Renginio vieta – VU TSPMI, 402 aud.

Diskusijos programa:

  • 13:45-14:00 Dalyvių registracija;
  • 14:00-14:05 Įžanginis žodis (moderatorius prof. R. Vilpišauskas);
  • 14:05-14:35 Ekspertų pranešimai (dr. L. Gudžinskas, dr. Ž. Martinaitis);
  • 14:35-15:25 Politikų pasisakymai (V. Gapšys, A. Kubilius, A. Sysas, G. Steponavičius);
  • 15:25-16:00 Apibendrinanti diskusija.

Renginys yra 2013-2014 m. įvykusio Valstybės pažangos forumo tąsa. Forumas organizuotas LR Vyriausybės kanceliarijos ir Šiaurės šalių ministrų tarybos biuro Lietuvoje bendradarbiaujant kartu su VU TSPMI, KTU ir Danijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos ambasadomis. Forumo metu buvo surengtos žymių Šiaurės šalių mokslininkų paskaitos, kuriomis pristatyti svarbiausi Šiaurės šalių valdymo ir gerovės modelio bruožai, nagrinėti aktualūs švietimo, darbo rinkos, šeimos politikos, technologijų pritaikymo aspektai.

Apibendrindama Forumo metu vykusias diskusijas, Valstybės pažangos taryba, vadovaujama Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus, š. m. gegužės 13 d. priėmė deklaraciją, kuria buvo įsipareigota siekti tolesnio suartėjimo su Šiaurės šalimis ir paruošti gerovės nacionalinį susitarimą. Deklaracijoje pažymima, kad šiuo susitarimu turėtų būti pasiektas Lietuvos politinių partijų ir socialinių partnerių požiūrių suartėjimas siekiant Lietuvos gerovės ir sėkmės.

Organizuojama apskritojo stalo diskusija siekiama sukviesti pagrindinių Lietuvos politinių partijų atstovus tam, kad būtų deramai įvertintos tokio susitarimo galimybės ir prielaidos. Diskusijos pradžioje būtų pateiktas išsamus minėtojo Forumo paskaitų svarbiausių aspektų apibendrinimas ir ekspertinis vertinimas. Vėliau bus suteikiamas žodis pakviestiesiems politinių partijų atstovams. Renginys organizuojamas kartu su Lietuvos politologų asociacija.