Lanksčios magistro studijos VU TSPMI

Nuo 2016 m. rugsėjo VU TSPMI magistro programos studentų lauks atsinaujinusios. Atsižvelgiant į tai, kad rinkos poreikiai yra ne vien nepriekaištinga specializacija, bet ir akiračio platumas, studentams bus sudarytos galimybės pagal individualius poreikius ženkliai didesnę dalį kreditų susirinkti iš pasirenkamųjų dalykų, dėstomų VU TSPMI. Pastarųjų magistrams siūloma daugiau nei dvidešimt – nuo regionų iki saugumo studijų, nuo medijų analizės iki viešosios politikos dalykų.

„Stengiamės tinkamai atliepti norinčių studijuoti poreikius – apklausos rodo, kad studentai siekia įgyti įvairių žinių ir gebėjimų derinį, kuris leistų jiems geriau prisitaikyti nuolat kintančiomis darbo rinkos sąlygomis. Didesnis magistro programų lankstumas studijuojantiems leis praplėsti savo akiratį pagal individualius interesus, mokantis su geriausiais iš geriausių“ – teigia VU TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas.

Programa, iš dalies sudaryta pagal individualius poreikius, taip pat suteiks galimybę susitikti ir užmegzti ryšius su kitų programų studentais – tinklaveika, anot pokyčių iniciatorių, yra ne mažiau svarbus studijuojančiųjų interesas.

VU TSPMI šiuo metu galima rinktis iš šešių magistro programų: Tarptautiniai santykiai ir diplomatija, Europos studijos, Viešosios politikos analizė, Politika ir medijos, Šiuolaikinės politikos studijos (anksčiau – Lyginamosios politikos studijos), Rytų Europos ir Rusijos studijos (anglų kalba). Populiariausios 2015 metais buvo Tarptautinių santykių studijų programa, bei viena naujausių – Politikos ir medijų magistro programa.