Pagal datą

Naujienos

Lenkijos Respublikos Senato pirmininko paskaita

TSPMI

VU TSPMI ir Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje maloniai Jus kviečia į Lenkijos Respublikos Senato pirmininko Bogdano Borusewicziaus paskaitą „Politikos ir santvarkos pasikeitimo Lenkijoje 25-metis“. Balandžio 8 d. (antradienį)  10 val. Konferencijų salėje (4 aukštas).

Paskaitos – diskusijos metu svečias aptars šiemet Lenkijoje minimas Apskritojo stalo derybų 25-asias metines, jų reikšmę Vidurio ir Rytų Europos šalims, tame tarpe ir Lietuvai. Apie tai kokie pokyčiai šiuo laikotarpiu įvyko Lenkijoje bei Lietuvoje.

Renginys vyks lietuvių ir lenkų kalbomis (sinchroninis vertimas).

Bogdanas Borusewiczius aštuntame dešimtmetyje buvo vienas iš demokratinės opozicijos Liubline ir Pamaryje organizatorių. 1980 m.  organizavo rugpjūčio streikus Gdansko laivų statykloje, vėliau daugiau nei 4 metus slapstėsi ir veikė „Solidarumo“ pogrindžio struktūrose. 1984–1986 m. buvo Laikinojo koordinacinio komiteto, po to – „Solidarumo“ Laikinosios tarybos narys. Nuo 1991 iki 2001 m. – Lenkijos Respublikos Seimo narys; I kadencijos Seime atstovavo „Solidarumui“, o II ir III Seimo kadenciją – Demokratinei unijai (vėliau – Laisvės unija). VI ir VII Senato  kadencijoje vadovavo Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato, Lietuvos Respublikos Seimo  ir Ukrainos Aukščiausiosios Tarybos narių Parlamentinės Asamblėjos delegacijai.