Lietuvos patirtis įgyvendinant Europos Sąjungos asociacijos susitarimą: kaip Ukrainoje kurti efektyvią informacinę aplinką

Tebevykstant Ukrainos europietizacijos procesui, informacinės aplinkos kokybė ir efektyvus informacinės erdvės valdymas tampa itin aktualūs valstybės vidaus politikoje ir tarptautiniuose kontekstuose. Lietuvai efektyvios informacinės erdvės klausimas taip pat yra labai svarbus.

ES-Ukrainos Asociacijos susitarimo, išsamaus ir visapusiško laisvosios prekybos susitarimo pasirašymas parodė Ukrainos politinės valdžios ir valstybės įstaigų pasiryžimą reformuoti šalį. 2015 m. sausio 15 d. paskelbti nuomonės apklausų rezultatai parodė, kad dauguma ukrainiečių (56 proc.) Asociacijos susitarimą vertina teigiamai. Tačiau tik 38 proc. ukrainiečių mano turintys pakankamai žinių, kad nuspręstų, ar remti Asociacijos susitarimo sąlygotas nacionalines reformas.

Kaip kurti efektyvią informacinę aplinką, stiprinančią Ukrainos transformaciją pagal europietišką civilizacijos modelį; kokie svarbiausi efektyvios informacinės aplinkos elementai; kaip formuoti šalies socialinį imunitetą Rusijos informaciniam karui – šiais ir kitais klausimais bus diskutuojama 2015 m. kovo 20 d. vaizdo konferencijoje, kurią pirmą kartą rengia Seimo Europos informacijos biuras kartu su Lvovo nacionalinio Ivano Franko universiteto Tarptautinių santykių fakultetu ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu.

Konferencija vyks lietuvių ir anglų kalbomis (bus užtikrintas sinchroninis vertimas).

Trukmė –  1,5 valandos.

Programą žiūrėkite čia.