Pagal datą

Naujienos

Nauja TSPMI tyrėjų knyga apie Lietuvos užsienio politiką

TSPMI

Kovo 5 d. VU TSPMI bus pristatyta nauja, ką tik išleista kolektyvinė monografija: Ambicingas dešimtmetis. Lietuvos užsienio politika 2004–2014 m. (sudarytoja doc. Dovilė Jakniūnaitė). „Akademinėje knygoje“ monografija pasirodys jau kitą savaitę.

Kviečiame susipažinti su knygos turiniu, pasižiūrėti trumpą jos anonsą. Labiausiai, žinoma, kviečiame skaityti pačią knygą – į vieną leidinį sudėtą skirtingų autorių Lietuvos užsienio politikos analizę, kurios, pasak prof. Jūratės Novagrockienės, „seniai laukta akademiniuose tyrinėjimuose“.

Anotacija:

Kaip įmanoma kalbėti apie Lietuvos užsienio politiką 2004–2014 metais?

 

Tai pats bendriausias klausimas, į kurį ieškoma atsakymo šioje knygoje. Link jo judama keliant konkretesnius, iš pradžių paprastesnius: kokia buvo užsienio politika? Kokiomis sąlygomis ji vykdyta? Kokios diskusijos ją formavo?, – sudėtingesnius: kiek veiksmingos buvo pasirinktos strategijos? Kokiu mastu įmanoma formuoti norimus dvišalius santykius? Kokios strategijos ir kodėl veikia daugiašaliuose forumuose ir tarptautinėse institucijose? – ir teorinius: kaip įmanoma įvertinti užsienio politikos efektyvumą? Kaip Lietuvos atvejis gali prisidėti prie mažųjų valstybių studijų?

Anonsas LRT „Labame ryte“ ir komentaras apie Lietuvos užsienio politiką.

Ši kolektyvinė monografija yra 2013–2014 m. Institute vykdyto projekto „Lietuvos užsienio politika po 2004 m.: tarp pokyčių ir stabilumo“ rezultatas.