Pagal datą

Naujienos

Politikos mokslai - paklausiausios socialinės krypties studijos Lietuvoje

TSPMI

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto siūloma politikos mokslų bakalauro programa yra paklausiausias abiturientų pasirinkimas tarp socialinės krypties studijų programų Lietuvoje. Tai parodė šeštadienį paskelbti stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatai. Šiais metais politikos mokslai aplenkė tradiciškai populiarias teisės ir ekonomikos studijas Vilniaus universitete. 

 

Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute į valstybės finansuojamas vietas studijuoti bus priimti 155 geriausi šalies abiturientai. Beveik ketvirtadalis pakviestųjų yra šimtukininkai – pagal šį rodiklį TSPMI programa pirmauja tarp socialinių mokslų Lietuvoje, o Vilniaus universitete ją telenkia medicinos ir programų sistemų mokslai. 

 

Pasak VU TSPMI direktoriaus pavaduotojos studijoms Margaritos Šešelgytės, šių metų stojimo rezultatai rodo, kad nepaisant demografinių tendencijų ir besikeičiančių populiariausių specialybių madų, poreikis aukštos kokybės politikos mokslų studijoms, kurias siūlo TSPMI, išlieka didelis. „Besikeičiantis globalus pasaulis, jo iššūkiai Lietuvos ir kitų valstybių demokratijai, saugumui ir nacionalinei tapatybei kuria išskirtinį poreikį profesionaliems jaunos kartos lyderiams, gebantiems suprasti, analizuoti ir nuspėti vykstančius procesus, jaučiantiems atsakomybę už Lietuvos ir pasaulio ateitį“, – teigė M.Šešelgytė.

 

Šiais metais TSPMI iš esmės atnaujino politikos mokslų programą, kad ji kuo geriau atitiktų individualius studijuojančiųjų interesus. Jau nuo šio rugsėjo VU TSPMI pradėsiančių studijuoti politikos mokslus bakalauro studijos bus specializuotos. Pirmuosius dvejus metus visi studentai susitelks į bazinius politikos mokslų dalykus, nuo trečiųjų studijų metų jie galės gilintis į tai, kas jiems iš tiesų įdomu, dirbti su panašius interesus turinčiais kolegomis bei gauti daugiau individualaus dėstytojų dėmesio. Trečiajame kurse studentams bus siūloma rinktis vieną iš trijų specializacijų. Globalios politikos specializacija skirta susidomėjusiems tuo, kaip kuriama ir įgyvendinama užsienio politika bei kaip sprendžiamos tarptautinės problemos. Politikos ir visuomenės - tiems, kurie nori suprasti, kaip veikia modernios valstybės, kaip sąveikauja skirtingi veikėjai, kokį vaidmenį politikoje vaidina medijos ir komunikacija. Trečioji - Politikos ir ekonomikos - skirta besidomintiems ekonominėmis ir socialinėmis reformomis bei norintiems suprasti, kaip valdomi valstybės finansai ir kaip galima juos valdyti geriau. 

 

„Tikimės, kad šias studijas baigs gerai savo specializacijos sritį išmanantys ir, tuo pat metu, platų akiratį turintys politikos mokslų bakalaurai. Nuolatiniai pokyčiai ir atsižvelgimas į studentų poreikius, ko gero, ir yra mūsų sėkmės priežastis“, – teigia dr. M. Šešelgytė.