P&M seminaras: Rytis Juodeika „Politinė reklama: kaip kuriami prekės ženklai, už kuriuos balsuojama“

Rinkodaroje prekės ženklo vertė yra matuojama. Pasak „Forbes”, 2015 m. „Apple" prekės ženklo vertė pasiekė 145,3 milijardo dolerių. „Microsoft” ir „Google” gerokai atsilieka su beveik 70 mlrd. Tik ketvirtoje vietoje esančiai „Coca-Cola” tenka 56 mlrd.Ir tai nėra akcijų vertės. Tai ne gamyklos. Ne parduotuvės. Ne apyvarta ir ne pelnas. Kartais bandoma apskaičiuoti vertes tokių prekės ženklų, kaip JAV arba Japonija. Pavyzdžiui, manoma, kad Vokietijos prekės ženklo „Made in Germany” vertė smarkiai krito po Volkswagen skandalo. Neabejotinai galima būtų bandyti įvertinti ir politikos ženklodarą.

Seminaras vyks laprkičio 27d., 17 val., 102 aud.

Kalbant apie komunikaciją, politinė sfera dažniau siejama su viešaisiais ryšiais: aktyvumas žiniasklaidoje, „teisingas” informacijos pateikimas, „krizių valdymas”, pasirodymų televizijoje ir citatų skaičius, ir t.t. Reklama paprastai prisimenama rinkiminių kampanijų metu ir suvokiama labai siaurai, kaip galutinių reklamos produktų gamyba ir vartojimas. Tačiau daugelis reklamos dėsnių ir principų gali būti atpažįstami ir analizuojami politikos srityje. Nuo poreikio prie produkto, nuo demografijos prie psichografijos, nuo vartotojo tipo prie prekės ženklo archetipo ir kuo išskirtinė Obamos rinkimų kampanija. Apie tai ir apie esmines sankirtas bei pagrindinius reklamos principus ir bus kalbama penktadienį.

Rytis Juodeika - kūrybos vadovas „Apple” (Londonas) ir „Love Agency" (Vilnius). Rytis studijavo filosofiją VU, tęsė studijas Rusijos mokslų akademijos Filosofijos institute Maskvoje, Atviros visuomenės kolegijoje tyrinėjo šiuolaikinį nepriklausomą kiną. 19 metų su nedidelėmis pertraukomis dirba reklamos srityje, iš jų 5 metus praleido Kijeve kurdamas šiuo metu didžiausią Ukrainos agentūrą. Profesinėje srityje turi surinkęs visų labiausiai vertinamų pasaulio festivalių apdovanojimų: Kanų liūtų sidabrą, Epica auksą, Effie Grand Prix ir kt. Šiuo metu darbuojasi Londone ir Vilniuje.

Daugiau informacijos apie seminarus galite rasti čia.

Iliustacija - Andy Warhol, Van Heusen (Ronald Reagan) iš http://stendhalgallery.com/