Pradedamas renginių ciklas „Svarbiausios politikos mokslų knygos ir autoriai"

Institute pradedamas renginių ciklas „Svarbiausios politikos mokslų knygos ir autoriai", kurio metu pristatymus rengs Instituto doktorantai.

Ciklo renginiai prasidės vasario 25 d. 17 val. 303 aud., pristatant Samuelio Huntingtono ir Thomo Shellingo idėjas.

S. Huntingtono knygą "Third Wave. Democratization in the Late Twentieth Century“ (1991) pristatyas doktorantė Liucija Mažylytė, o T. Shellingo knygą “The Strategy of Conflict” (1960) pristatys doktorantas Nerijus Stankevičius.

Kas yra „Trečioji banga“ ir kaip ir kodėl ji kilo? Kas bendra tarp 1974 m. įvykių Portugalijoje ir devintojo dešimtmečio pabaigos Rytų Vokietijos? Kokių nurodymų turėtų laikytis tie, kurie įgyvendina demokratizaciją? Kodėl S. Huntingtonas gerai išmanė karines struktūras ir strategijas?

Norėdami sužinoti daugiau, sudalyvaukite S. Huntingtono knygos „Third Wave. Democratization in the Late Twentieth Century“ (1991) pristatyme, kurį rengia L. Mažylytė.

Thomas C. Shellingas rašydamas knygą „The Strategy of Conflict” sukonstravo tarpdisciplininę teoriją apie skirtingų veiksmų (strategijų) naudojimą sprendžiant konfliktus, ar konfliktines situacijas derybose. Knygoje autorius siekė parodyti, kad tokia teorija, besisiejanti su ekonomikos, sociologijos ir politikos mokslais, gali būti naudinga ne tik teoriškai formuojant galimus veiksmų eigos variantus, bet ir praktiškai derantis bei atgrąsant oponentus.

Praėjus daugiau nei penkiasdešimčiai metų nuo pirmojo knygos “The Strategy of Conflict” išspausdinimo 1960 m. , Schelling teorija „neišaugo“ į atskirą mokslinę discipliną, tačiau teorijos elementai, dėl jų paprastumo ir plataus pritaikomumo, yra sėkmingai naudojami derybose bei konstruojant atgrasymo veiksmus. Išsamiau šią teoriją pristatys N. Stankevičius.