Pagal datą

Naujienos

Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirtoje mokslinėje konferencijoje – diskusijos ir rekomendacijos

TSPMI

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) kartu su Europos integracijos studijų centru (EISC) ir Transeuropine politikos mokslų asociacija (TEPSA) š. m. liepos 4–5 d. organizuoja tarptautinę Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirtą mokslinę konferenciją. Tai bus didžiausias akademinis Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirtas renginys.

Konferencijos tikslas – sutelkti aukščiausio rango už pirmininkavimą atsakingus Lietuvos pareigūnus ir politikus, ES institucijų atstovus, ryškiausius Europos politikos ekspertus iš Lietuvos ir ES valstybių akademinių ir analitinių institucijų diskutuoti apie artėjantį Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai. Siekiama, kad renginyje politikos formuotojai ir ekspertai diskutuotų apie pirmininkavimo prioritetus ir Lietuvos pasirengimą, lygintų skirtingų ES narių pirmininkavimo ES Tarybai patirtį, pateiktų rekomendacijų. Tikimasi, kad konferencija taps vienu svarbiausių pirmininkavimui skirtų renginių, padės pristatyti lietuvišką ES politikos perspektyvą tarptautinei akademinei bendruomenei, paskatins visuomenės diskusijas ES klausimais, o žiniasklaidai padės išsamiau nušviesti būsimą Lietuvos pirmininkavimą.

Konferenciją sudarys penkios sesijos:

  1. Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai;
  2. Rytų kaimynystė ir ES vaidmuo regione (Rytų kaimynystės būklė bei reformos partnerėse šalyse, ES interesai, sienų kontrolė, vizų ir prekybos liberalizavimas, išorinis energijos tiekimas);
  3. Ar energetikos politika yra bendra? (energijos ir transporto infrastruktūros projektų pažanga, energetikos rinkos liberalizavimas ir izoliuotų regionų integracija);
  4. Ekonomikos valdymo reformos (tebevykstančio Bankų sąjungos steigimo įvertinimas, valdymo reformos);
  5. Diferenciacijos iššūkiai ES (santykiai tarp euro zonos ir ne euro zonos narių, institucinės reformos ir legitimumo klausimai).

Svarbi konferencijos dalis – TEPSA tinklo rekomendacijos Lietuvos pirmininkavimui.

Renginyje dalyvaus: J. E. LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, LR užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, LR energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius, buvusi LR finansų ministrė Ingrida Šimonytė, buvęs LR energetikos viceministras Romas Švedas, VU TSPMI direktorius Ramūnas Vilpišauskas, TEPSA tinklo atstovai iš daugiau kaip 30 Europos šalių akademinių institucijų, Lietuvos ir užsienio ekspertai bei mokslininkai, NVO organizacijų ir žiniasklaidos atstovai.

Renginys skirtas už Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai atsakingiems pareigūnams, politikams, valstybės tarnautojams, Lietuvos akademinei bendruomenei ir ekspertams iš kitų ES šalių, diplomatiniam korpusui, NVO ir žiniasklaidos atstovams ir visiems, besidomintiems Europos Sąjungos reikalais ir artėjančiu Lietuvos pirmininkavimu ES Tarybai.

Konferencija finansuojama įgyvendinant 2009 m. pasirašytą Valdymo Partnerystės delegavimo susitarimą tarp Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos ir Europos Komisijos.

 

VU TSPMI, įsteigtas 1992 m., vienas pirmųjų Baltijos šalyse ėmė plėtoti politikos mokslus. Institutas į savo studijų programas surenka geriausius politikos mokslais ir tarptautiniais santykiais besidominčius šalies abiturientus, turi ypač didelę patirtį ir žymiausių analitikų kolektyvą Europos studijų srityje.

EISC, įsteigtas 1995 m. LR Užsienio reikalų ministerijos ir VU TSPMI, – ne pelno siekianti organizacija, atliekanti mokslinius tyrimus, ruošianti ES politikos, ekonomikos, teisės ir istorijos specialistus.

TEPSA – 1974 m. įkurta tarptautinė asociacija, jungianti 33 institucijas 29-iose šalyse. Jos vaidmuo – tarpininkauti tarp ES ir jos narių piliečių skatinant diskusijas apie politiką, vykdant tyrimus bei konferencijas. Pagrindinis TEPSA renginys – pirmininkavimui ES Tarybai skirta konferencija, rengiama dusyk per metus.

 

Renginio programą bei dalyvius žr. čia.

Informacijos apie konferenciją žr. ir TEPSA interneto svetainėje. 


Kontaktai:

Julija Ravaitytė, EISC (Julija.eisc@gmail.com; tel. 8 251 31 50)

Rima Bertašavičiūtė, VU TSPMI (Rima.Bertasaviciute@tspmi.vu.lt; tel. 8 251 41 48)