TSPMI renginiai „Knygų mugėje"

Vasario 25-28 dienomis „Litexpo" parodų centre vyks kasmetinė „Knygų mugė". Parodoje dalyvaus ir VU TSPMI dėstytojai, kurie su kviestiniais svečiais diskutuos svarbiomis ir aktualiomis temomis, pristatys atliktus tyrimus ir išleistas knygas.

Vasario 26 d. 19 val. konf. salėje 3.1 vyks diskusija „Lietuvis: žmogus-didvyris-patriotas?“, kuri kvies svarstyti, ar pasibaigus modernybei apskritai dar galime kalbėti apie didžius dalykus, su tėvynės gerove ir jos šlove siejamas idėjas, dėl kurių būtų verta aukotis? Ar sovietinė patirtis, bei bendra europinė totalitarizmų patirtis, sugriovusi pasitikėjimą ideologijomis ir jomis remtais veiksmais, nesugriovė ir idealo pojūčio? Kur galime aptikti dalykus, kurie būtų anapus to, kas „vien žmogiška“, siaurai pragmatiška ir buitiška? Ar patriotizmas nėra vien pasenusi sąvoka? Ką reiškia būti patriotu šiandien? Ar senieji lietuviškieji patriotizmo pavyzdžiai vis dar įkvepia? Kaip kasdienybėje galima būti didvyriu? Į šiuos klausimus bus siekiama atsakyti VU TSPMI akademikų diskusijoje, kurioje dalyvaus: TSPMI docentas Kęstutis Girnius, TSPMI daktaras Justinas Dementavičius, TSPMI docentė Nerija Putinaitė, TSPMI docentė Inga Vinogrodnaitė. Moderuos – TSPMI alumnas Bernardinai.lt vyr. redaktorius Donatas Puslys.

Vasario 28 d. 11 val. rašytojų kampe vyks diskusija „Pokyčiai Lietuvoje: sulauksime ar ne?“. Pasaulyje seniai vyksta diskusija apie tai, kas lemia reformų įgyvendinimą ir jų sėkmę. Dažnai paskatos imtis reformų siejamos su išorės veiksniais, pavyzdžiui, finansų ir ekonominėmis krizėmis arba Europos Sąjungos daroma įtaka. Lietuvoje nuo pat nepriklausomybės atkūrimo kalbama ir siekiama įgyvendinti reformas, kurių tikslas – sukurti sąlygas klestinčiai visuomenei. Tačiau, kaip ir daugelyje kitų pasaulio šalių, Lietuvoje dauguma reformų buvo įgyvendintos ne taip, kaip planuota arba apskritai neįgyvendintos, o jų iniciatoriai patirdavo politinę nesėkmę. Tiesa, stojimas į ES mobilizavo Lietuvos politinį elitą imtis nemažai pertvarkų, tačiau pasiekus narystę, reformų įgyvendinimas tapo vėl labiausiai priklausomas nuo politikų apsisprendimo. Kiek išorės veiksniai, tokie kaip narystė ES, veikia Lietuvos viešąją politiką ir jos visuomenės gyvenimą? Kas ir kokiomis sąlygomis lemia šalies vyriausybės numatytų reformų įgyvendinimą ir jų sėkmę? Šios dvi klausimų grupės dvi yra išsamiai aptariamos dviejose 2015 m. pasirodžiusiuose VU TSPMI tyrėjų darbuose, kurių pristatymui būtų skirta ši diskusija. Dalyvauja TSPMI direktorius R. Vilpišauskas, TSPMI profesorius V. Nakrošis, D. Žeruolis, G. Kirkilas, G. Landsbergis, P. Auštrevičius.

Taip pat VU TSPMI dėstytojai dalyvaus ir kitose diskusijose:

Vasario 25 d. 18 val., vieta: konf. salė 5.3. Nerijos Putinaitės knygos „Nugenėta pušis: ateizmas kaip asmeninis apsisprendimas tarybų Lietuvoje“ pristatymas.

Vasario 26 d. 17 val., vieta: forumas-lrt studija. Diskusijų klubas: „Sovietmečio rašytojų laikysenos: keblus palikimas“. Dalyvauja TSPMI docentas K. Girnius, R. Kmita, D. Kuolys, V. Martinkus, TSPMI docentė N. Putinaitė. Moderuoja M. Kvietkauskas.

Vasario 26 d. 19 val., vieta: konf. salė 5.1. Diskusija „Propaganda ir Lietuvos informacinio saugumo spragos“. Dalyvauja O. Lukošius, L. Donskis, TSPMI profesorius T. Janeliūnas.

Vasario 26 d. 20 val., vieta: forumas-lrt studija. Jūratės Baranovos knygos „XX amžiaus moralės filosofija. Pokalbis su Kantu“ pristatymas. Dalyvauja autorė, TSPMI profesorius A. Jokubaitis, R. Šerpytytė, M. Gutauskas.

Vasario 28 d. 11 val., vieta: konf. salė 3.2. Justino Dementavičiaus knygos „Tarp ūkininko ir piliečio. Modernėjančios Lietuvos politinės minties istorija“ pristatymas. Dalyvauja autorius, TSPMI docentas K. Girnius, D. Staliūnas, R. Garškaitė.

Kviečiame dalyvauti!

Vilniaus knygų mugė - pagrindinė leidėjų, autorių ir skaitytojų susitikimų ir bendravimo vieta, reikšmingas kultūros renginys Lietuvoje, didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse. Mugėje svarbiausia - tai skaitytojas, autoriai, knygos, bendravimas ir kultūriniai renginiai. Mugės dalyviai – leidyklos, knygų prekybininkai, užsienio šalių kolektyviniai stendai, mokslo institutai, aukštųjų mokyklų leidybos centrai, visuomeninės organizacijos, kultūros centrai, žiniasklaidos priemonės, muziejai ir galerijos. Pagrindinis Vilniaus knygų mugės bruožas - plati kultūrinė programa, kuri per keturias dienas pristato apie 400 įvairaus žanro renginių.

Daugiau apie knygų mugę galite rasti čia