VU TSPMI SMD veiksmo savaitė 11 28 - 12 02

Šiais metais VU TSPMI SMD siūlo diskutuoti teisingumo, itin aktualaus politiniame gyvenime, tema, į kurią bandysime pažvelgti iš įvairių disciplinų perspektyvų. Laukia diskusijos apie socialinio teisingumo viziją ir socialinę politiką Lietuvoje, teisės ir teisingumo santykį, svarstymai apie teisingumą kaip kalbos konstruktą, istoriškai (ne)teisingus karus ir kt.

• VU TSPMI SMD Veiksmo savaitę pradeda kviesdama šio susitikimo metu per pavyzdžius iš kino, literatūros ir socialinių mokslų susipažinti su „episteminiu neteisingumu” - viena iš svarbiausių naujų temų pastarojo dešimtmečio epistemologijoje, arba kitaip - pažinimo teorijoje, kurią svarstant susitinka psichologija, politikos filosofija, kriminologija, etika ir epistemologija.
    Ar etniniai stereotipai gali daryti poveikį mūsų sprendimams apie liudytojų patikimumą? Kodėl mūsų politiniai oponentai kartais atrodo tokie neracionalūs? Kada mūsų implicitinės nuostatos gali mus priversti prieš mūsų pačių valią nuvertinti kitų žmonių teikiamą informaciją? Kokios būdo savybės galėtų padėti tapti geresniais „žinotojais“?Svečiuose - Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto lektorius Vilius Dranseika.
    Susitikimas vyks lapkričio 28 d., 15:00 401 aud., VU TSPMI. Daugiau informacijos apie renginį rasite čia
  • Ar teisė tapati teisingumui? Kaip suvokiamas teisingumas įgyvendinamas praktiškai? Kokios daromos teisės bei teisingumo skirties dilemos? Apie visa tai ir dar daugiau jau antrąją TSPMI SMD Veiksmo savaitės dieną diskutuosime su prof. habil. dr. Vytautu Nekrošiumi. Pokalbis apie teisę ir teisingumą - lapkričio 29 d. (antradienį), 16:45, 402 aud. Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.
  • Trečiąją Veiksmo savaitės dieną VU TSPMI SMD kviečia diskutuoti apie moralines karo dilemas. Kada karas laikytinas teisingu? Ar apskritai tokiu gali būti? Kokios su tuo susijusios dilemos kyla Sirijos konflikto, dronų atakų, civilių bombardavimo ir kitų aktualijų kontekste? Apie visa tai ir dar daugiau su doc. K. Girniumi kalbėsimės jau trečiadienį, lapkričio 30 d., 16:45 402 aud. VU TSPMI. Daugiau informacijos apie renginį rasite čia
  • Reaguodama į po rinkimų viešojoje erdvėje pasirodžiusius svarstymus apie socialinio jautrumo stoką Lietuvoje VU TSPMI SMD kviečia į diskusiją Lietuvos socialinės politikos tema. Kelsime Lietuvos socialinės politikos raidos bei galimos vizijos klausimus, kokių būta šios politikos krypčių, kur link judame šiandien, kiek girdima visuomenė. Svečiuose Lietuvos Respublikos Seimo narė, ekonomistė A. Maldeikienė bei TSPMI alumnas, Seimo narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojas T. Tomilinas. Apie visa tai ir dar daugiau jau gruodžio 1 d., 18:30. Visų lauksime 402 auditorijoje, TSPMI. Daugiau informacijos rasite čia.