Afrikos dienos TSPMI

2012-05-02 Renginys

VU TSPMI kviečia į Juodosios Afrikos kultūros festivalio "Afrikos dienos 2012" renginius Institute. Festivalio dienomis TSPMI vyks paskaitos ir diskusijos, kurių metu bus galima iš arčiau susipažinti su šio regiono vaidmeniu nūdienos politikoje, įvertinti Afrikos identiteto suvokimą ir jo kaitą, verslo galimybes ir iššūkius Juodajame regione. TSPMI aplankys svečiai iš PAR, Zimbabvės, Burkina Faso.

Paskaitų ir diskusijų TSPMI programa (402 aud.)

Trečiadienis, 16 d.

15.30 Lekt. Wandile Kasibe paskaita „Afrikos renesansas ir saviidentifikacija: ginčytini įvaizdžiai Afrikoje ir diasporoje“ (PAR). Renginys vyks anglų kalba.

Ketvirtadienis, 17 d.

17.30 „Šiuolaikinio Afrikos identiteto paieškos“: diskusija. Dalyvaus Kopenhagos universiteto Afrikos studijų centro profesorė Amanda Hammar (Zimbabvė), Leicesterio universiteto lektorius Wandile Kasibe (PAR), Burkina Faso kultūros ministras, rašytojas Chenjerai Hove (Zimbabvė) ir kiti pranešėjai. Ateik – padiskutuosim!

Penktadienis, 18 d.

15.00 „Verslo galimybės ir iššūkiai Juodojoje Afrikoje“: viešoji diskusija. Diskutuos: Dr. Eugenijus Maldeikis; „SDG kodas“ generalinis direktorius Saulius Kubertavičius; Užsienio reikalų ministerijos Eksporto ir investicijų skyriaus pirmasis sekretorius Vidmantas Virbickas; Lietuvos verslo konfederacijos generalinis direktorius Algimantas Akstinas; kiti.

17.00 Doc. Amandos Hamar paskaita „Asmenų iškeldinimo politika ir krizė Afrikoje: bendra apžvalga ir pavyzdžiai iš kontinento“ (Zimbabvė)

„Afrikos dienos 2012“ – jau antrą kartą Lietuvoje organizuojamas Juodosios Afrikos kultūros festivalis, didelio susidomėjimo sulaukusių „Afrikos dienų 2011” tęsinys. Kaip ir praeitais metais, festivalis sieks sudominti taip vadinamų Juodosios Afrikos šalių, esančių į pietus nuo Sacharos dykumos, kultūra ir pristatyti ją iš įvairių perspektyvų.

Penkių dienų festivalio programoje – Afrikos muzika, kino seansai, šokiai, kūrybinės dirbtuvės, susitikimai, parodos, diskusijos ir daug kitų įdomių, margų renginių mieste.
„Afrikos dienas” Vilniuje organizuoja asociacija „Balta scena“. Daugiau apie festivalį ir visą renginių programą rasite http://www.afrikosdienos.lt