TSPMI.VU.LT - naujienos http://www.tspmi.vu.lt/ Konferencija apie Rytų partnerystę VU TSPMI spalio 5-6 dienomis Wed, 05 Jul 2017 16:19:00 +0300 http://www1004.vu.lt/lt/naujienos/instituto-naujienos/konferencija-apie-rytu-partneryste-vu-tspmi-spalio-5-6-dienomis-1242 Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su 10 partnerių – Europos akademinių institucijų ir analitinių centrų - kviečia į "Horizontas 2020" programos projekto „Europos Sąjunga ir Rytų partnerystės šalys: vidaus ir išorės ryšių analizė bei strateginis įvertinimas“ (EU-START) konferenciją.

Ji vyks spalio 5-6 dienomis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (Vokiečių g. 10, Vilnius), 402 aud. Renginio metu diskutuoti kviečiami sprendimų priėmėjai, diplomatai ir politikos analitikai iš ES ir Rytų partnerystės šalių. Pagrindinis konferencijos tikslas – aptarti tarpinius projekto rezultatus, įvertinant Rytų partnerystės šalyse vykdomas reformas, jas veikiančius vidaus ir išorės veiksnius, ypač Europos Sąjungos Rytų partnerystės politikos įtaką, jos sąveiką su kitų išorės veikėjų (Rusijos, Kinijos, JAV ir kitų) strategijo...]]> PoDi'17. Kuriame Lietuvą: kur, kas ir kaip? Pokalbis su Andriumi Tapinu Mon, 24 Apr 2017 09:36:21 +0300 http://www1004.vu.lt/lt/naujienos/instituto-naujienos/podi17-kuriame-lietuva-kur-kas-ir-kaip-pokalbis-su-andriumi-tapinu-1213 VU TSPMI bendruomenė Kovo 11-osios proga žurnalistą ir laidų vedėją Andrių Tapiną išrinko Lietuvos valstybei 2016 m. labiausiai nusipelniusiu asmeniu. Jis „už jaunimo pilietiškumo ir politinio aktyvumo skatinimą, tiriamosios žurnalistikos puoselėjimą“ buvo apdovanotas simboline Metų valstybės kūrėjo plyta. 

Gegužės 4 d. (ketvirtadienį), 15:00 val., 402 aud. PoDi kviečia Andrių Tapiną į atvirą pokalbį apie Lietuvą ir jos kūrimą. Pokalbį su žurnalistu ves Metų tolerancijos žmogus - Donatas Puslys. Bernardinai.lt vyriausiasis redaktorius ir TSPMI alumnas šiuo titulu Sugiharos fondo 2015 m. buvo apdovanotas už aktyvią kovą su ksenofobija ir antisemitizmu, smurto, prievartos ir radikalizmo apraiškomis Lietuvos gyvenime. Du visuomenės veikėjai savo pavyzdžiu, žodžiais ir veiksmais kuriantys Lietuvą, diskutuos egzistenciniais mums ir valstybei klausimais.Kokią Lietuvą kuriame? Ar įmanoma turėti vieningą jos viziją?

Kodėl būtinas sąmoningas santykis su savo valstybe? Gal visgi kiekvienas turi teisę pats spręsti, kiek ir a...]]> Politikos ir Medijų pavasario seminarų ciklas - Politikos ir meno saitai - 2017 03 07 - 03 28 Mon, 06 Mar 2017 13:20:00 +0200 http://www1004.vu.lt/lt/naujienos/instituto-naujienos/politikos-ir-mediju-pavasario-seminaru-ciklas-2017-02-07-02-28-1179 Politikos ir Medijų seminarų ciklas grįžta ir šiemet. 2017-ųjų metų pavasario sezonas jau prasideda!

Politika ir medijos atvirų paskaitų ir diskusijų ciklas yra skirtas plačiai suprantamos politikos ir medijų srities tyrimams pristatyti ir aptarti. Šio pvasarainio paskaitų ciklo centras - politikos ir meno saitai. Viso vyks keturi seminarai.

Kovo 7 d., vyksiančio susitikimo tema - „Vizualinė prievarta kine“. Jį ves Nerijus Milerius, Vilniaus universiteto docentas. Veiksmo vieta ir laikas: VU TSPMI bibliotekos Žiemos sodas (Vokiečių g. 10, įėjimas iš kiemo), antradienis, 18:30 val.

Kovo 14 d., vyksiančio susitikimo tema - „Dailė kaip Antrojo pasaulinio karo Lietuvos kasdienybės šaltinis“. Jį ves Giedrė Jankevičiūtė, Vilniaus Dailės akademijos profesorė. Veiksmo vieta ir laikas: VU TSPMI bibliotekos Žiemos sodas (Vokiečių g. 10, įėjimas iš kiemo), antradienis, 18:30 val.

Kovo 21 d., vyksiančio susitikimo tema - „Politinis vadovavimas Rusijos medijoms: kaip tai veikia / Политическое руководство российскими медиа. Как это работает“. Jį ves Aleksandr Morozov, politikos...]]> Doc. Corneliu Bjola paskaita „Skaitmeninė diplomatija: vieno „tvito" įtaka tarptautinei politikai" Thu, 23 Feb 2017 09:02:00 +0200 http://www1004.vu.lt/lt/naujienos/instituto-naujienos/doc-corneliu-bjola-paskaita-skaitmenine-diplomatija-vieno-tvito-itaka-tarptautinei-politikai-1172 Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija kviečia į Oksfordo universiteto diplomatinių studijų docento Corneliu Bjola paskaitą-seminarą „Skaitmeninė diplomatija: vieno „tvito“ įtaka tarptautinei politikai“ („Digital Diplomacy: Shaping International Affairs one Tweet at a time“). Paskaita vyks kovo 2 d. (ketvirtadienį), 17:00 val., VU TSPMI 402 aud.

Skaitmeninė diplomatija, arba eDiplomatija, kartais apibrėžiama kaip priemonė interneto pagalba pasiekti diplomatinius tikslus. Donaldui Trumpui tapus Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu pasaulis darsyk atsigręžė į socialinius tinklus, ypatingai į „Tviterį“ ir ėmė diskutuoti apie jų įtaką globaliai politikai. Kai kurių šalių užsienio reikalų ministerijose atsirado specialios darbo vietos žmonėms, kurie seka JAV vadovo socialinius tinklus ir atlieka  jų analizę. Savo pranešimo metu doc. Corneliu Bjola apžvelgs skaitmeninės diplomatijos naudą ir trūkumus. Po paskaitos vyks diskusi...]]> Indijos užsienio reikalų ministro M. J. Akbar paskaita "India: Pivotal Power of Asia" Fri, 12 May 2017 11:21:00 +0300 http://www1004.vu.lt/lt/naujienos/instituto-naujienos/indijos-uzsienio-reikalu-ministro-m-j-akbar-paskaita-india-pivotal-power-of-asia-1228 Gegužės 25 d. (ketvirtadienį), 16:45 val., 304 aud. vyks Indijos užsienio reikalų ministro Mobashar Jawed “M. J.” Akbar paskaita “India: Pivotal Power of Asia”

Paskaitoje svečias pateiks įžvalgas apie Indijos augimą, vietą ir vaidmenį Pietų Azijos regione bei santykius su kitais Azijos regionais ir regiono veikėjais. 

Mobashar Jawed Akbar - nuo 2016 m. Indijos užsienio reikalų ministras, buvęs Indijos žurnalistas ir kelių knygų autorius. Taip pat buvęs Indijos Parlamento narys. Daugiau apie svečią skaitykite čia.

...]]>