Europos studijos

TSPMI

Europos studijų magistro programa skirta visiems, norintiems suvokti Europos idėjos kilmę ir jos raidą, išmanyti Europos Sąjungos (ES) institucinę bei įstatyminę sąrangą bei gebėti analizuoti svarbiausius joje vykstančius politinius ir ekonominius procesus. Tai vienintelė galimybė Lietuvoje studijuoti Europos politiką ir ekonomiką tuo pat metu. Programoje siūlomi tokie kursai kaip „Europos integracija: teorijos, institucijos ir sprendimų priėmimo procesai“, „Europos integracijos politinė ekonomija“, „Tarptautinė politinė ekonomija ir globalizacija“.  

Lanksčios studijos

Studentams sudarytos galimybės pagal individualius poreikius ženkliai didesnę dalį kreditų susirinkti iš pasirenkamųjų dalykų, dėstomų VU TSPMI. Pastarųjų magistrams siūloma daugiau nei dvidešimt – nuo regionų iki saugumo studijų, nuo medijų analizės iki viešosios politikos dalykų.

Studijuodamas Europos studijas galėsi:

  • tapti plataus profilio regiono studijų ekspertu ir tuo pat metu viešojo administravimo specialistu, galėsiančiu dirbti Europos Sąjungos viešąją politiką formuojančiose bei įgyvendinančiose institucijose;
  • įsigilinti tiek į Europos Sąjungos institucijas, politinę ekonomiją, tiek į Europos filosofinius bei idėjinius pagrindus, politinę sistemą, socialinio-ekonominio modelio išskirtinumą;
  • praplėsti akiratį kitose srityse, renkantis net iš 20-ies pasirenkamųjų dalykų ir dalį programos (25 kreditus) susidėlioti pagal individualius interesus.

„Europos studijų programa labiausiai orientuojama į kursus apie politinius ir ekonominius procesus Europos Sąjungoje ir Europos valstybėse, šių procesų analitinį tyrimą. Europos studijų katedros nariai – Lietuvoje žinomi mokslininkai, knygų apie Europos Sąjungą ir Europos politinę, ekonominę ir socialinę raidą autoriai. Lietuva iš naujo apibrėžia savo vietą Europoje – tad darbų, tyrimų ir tai išmanančių specialistų poreikis lieka didžiulis.“

Prof. dr. Jonas Čičinskas 

Susipažinkite su Europos studijų magistro programos tinkleliu

Palyginkite šią magistro programą su kitomis VU TSPMI magistro programomis.

PROGRAMOS STRUKTŪRA

Programos ašį sudaro dviejų krypčių dalykai: a) teoriniai, apimantys Europos idėjos atsiradimą bei su ja susijusias problemas, bei b) praktiniai, orientuoti į politinę ekonomiją, teisinę bei institucinę sąrangą ir procesus. Pirmosios krypties dalykai padeda išskirtinai giliai  suprasti pamatines (teorines ir metodologines) Europos idėjos analizės problemas, dalykinį ir istorinį Europos idėjos turinį. Antrieji - studentams suteikia išsamių Europos politinės ekonomijos bei institucijų veiklos žinių, parengiančių praktiniam susidūrimui bei padedančių analizuoti ir kritiškai vertinti Europos integracijos procesus.

DĖSTYTOJAI

Programos dalykus dėstys žinomi akademikai, savo srities specialistai ir praktikai, puikiai išmanantys ES veiklos, atskirų Europos regionų specifiką:

Žinomi akademikai: prof. dr. G. Vitkus, prof. dr. R. Vilpišauskas, prof. dr. V. Radžvilas, prof. dr T. Janeliūnas, taip pat jaunosios kartos dėstytojai, doc. dr. E. Barcevičius, doc. dr. J. Dementavičius, doc. dr. L. Gudžinskas, doc. dr. M. Jastramskis, dokt. I. Giedraitytė, dokt. Augustė Dementavičienė žinomi praktikai:  Europos teisės departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos generalinis direktorius D. Kriaučiūnas, nepriklausomas ekspertas, energetikos specialistas R. Švedas.

 

SVARBU ŽINOTI!

  • Studijų trukmė – 2 metai.
  • Priėmimo balą sudaro motyvacinio pokalbio ir esė vertinimas (50%) bei diplomo priedelio vidurkis (50%). Motyvacinė esė - trumpas (iki 3,5 tūkst. spaudos ženklų) laiškas, kuriame būtų glaustai ir argumentuotai paaiškintos priežastys, lėmusios studijų programos pasirinkimą. Daugiau apie stojimo procedūrą ir etapus - čia.
  • 2017-2018 m.m. į valstybės finansuojamas vietas planuojama priimti 11 studentų. Metinė studijų kaina nefinansuojamoje vietoje – 2265 EUR/ 7820 LT.
  • Jei kils papildomų klausimų, kreiptis šiais kontaktais:
    VU TSPMI Studijų skyriaus vedėja Ieva Giedraitytė, ieva.giedraityte@tspmi.vu.lt, tel. (370 5) 251 41 40

 

STUDENTŲ ATSILIEPIMAI:

Laura Peciukonytė 

Kamilė Nemeikšytė (video)

 

INSTITUTO ALUMNŲ ATSILIEPIMAI

VU TSPMI alumnų apklausa: kaip studijas vertina ir ką po jų veikia Instituto absolventaiSužinok čia