Politika ir medijos

TSPMI

VU TSPMI pusantrų metų magistro programa siūlo modernias tarpdisciplinines politikos ir medijų sąveikos studijas. Ji kviečia nagrinėti, kaip skirtingos medijos dalyvauja politikos procese, kaip formuojasi medijų politinis krūvis, kaip medijos veikia socialinius saitus ir politinį veiksmą.

Programa derina teorinį pasirengimą, analitinės arba praktinės veiklos įgūdžius ir kūrybinius projektus. Ji ruošia politinės komunikacijos ir informacijos ekspertus, viešuosius intelektualus, pilietinius aktyvistus bei medijų politikos tyrėjus. 

Lanksčios studijos

Studentams sudarytos galimybės pagal individualius poreikius ženkliai didesnę dalį kreditų susirinkti iš pasirenkamųjų dalykų, dėstomų VU TSPMI. Pastarųjų magistrams siūloma daugiau nei dvidešimt – nuo regionų iki saugumo studijų, nuo medijų analizės iki viešosios politikos dalykų.

Priežastys, kodėl turėtum rinktis studijuoti „Politikos ir medijų“ magistro programoje:

„Politikos ir medijų programa skirta tiems ir toms, kas domisi ne pavienėmis disciplinomis, o jų jungtimis. Ne nušlifuotomis melodijomis, o kūrybingu miksavimu."

Natalija Arlauskaitė

„Pas mus išvysi tokius galios veidus, kurių iki šiol nematei, sužinosi, kad politika – ne tik tiesioginė jėga ar valdžios institucijų autoritetas, bet ir subtili kalbos strategijų, idėjų, kultūrinių reprezentacijų ir naujųjų technologijų galia. Tad nenustebk, kad po šio kurso politinę ir viešąją erdvę matysi visiškai kitaip.“

Dovilė Jakniūnaitė, Jūratė Kavaliauskaitė

„Šiuolaikiniams karams net nereikia kulkų ar bombų, jie vyksta televizijos ekrane ar kompiuterių tinkluose – tai informaciniai karai. Jei nori tapti šiuolaikiniu informaciniu kariu – stok į TSPMI „Politikos ir medijų“ programą! Su mumis būsi saugus informacinio karo fronte!“

Nerijus Maliukevičius

Susipažinkite su Politikos ir medijų magistro programos studijų tinkleliu

Palyginkite šią magistro programą su kitomis VU TSPMI magistro programomis. 

Studijų metu:

 • Analizuosi ir tirsi informaciniame lauke vykstančius procesus bei vertinsi vykdomos komunikacijos veiksmingumą;
 • Analizuosi šiuolaikines politines struktūras, politinių veikėjų tarpusavio sąveiką, identifikuosi jų siekius, vaidmenį bei galią;
 • kursi argumentuotus tekstus, analizuojančius politikos ir medijų santykį, bei dalyvausi šios srities diskusijose;
 • praplėsi akiratį kitose srityse, rinkdamasis net iš 20-ies pasirenkamųjų dalykų ir dalį programos susidėliosi pagal individualius interesus.

PROGRAMOS STRUKTŪRA

Studijų srities supratimas nulemia tarpdisciplininę programos architektūrą: ją sudaro privalomieji dalykai, skirti šiuolaikinei politikos, komunikacijos bei galios teorijai nagrinėti ir taikyti, bei pasirenkamieji dalykai. Kadangi pastaruosius leidžiama rinktis daugiau nei iš 20 dalykų, kiekvienas studentas gali susikurti jo interesus atitinkanti mokymo planą, atitinkantį jo interesus.

Studijų metu gilinamasi į komunikaciją tarp trijų subjektų: medijų/žiniasklaidos, piliečių ir politinių (valdžios) institucijų. Siekiant geriau suprasti jų galios santykius studentai nagrinės, kaip senosios ir naujosios medijos – nuo telegrafo iki kino ir interneto – kuria politines reikšmes, veikia visuomenės struktūrą ir suteikia įrankių artikuliuoti dominuojančias ir alternatyvias galios sampratas.

DĖSTYTOJAI

Teoretikų ir analitikų būryje – prof. dr. A. Jokubaitis, prof. dr. N. Arlauskaitė, doc. dr. D. Jakniūnaitė, doc. dr. D. Jastramskis, dr. N. Maliukevičius, dėst. A. Dementavičienė, asist. J. Kavaliauskaitė, dr. I. Petronytė.

Konsultantų, ekspertų ir kūrėjų komandoje – doc. dr. J. Lavrinec, komunikacijos ekspertas A. Jonkus.

SVARBU ŽINOTI!

 • VU TSPMI magistro programos Politika ir medijos konkurse gali dalyvauti visi, baigę pagrindines universitetines studijas ir įgiję Lietuvoje pripažįstamą aukštąjį išsilavinimą. Stojantieji dalyvauja motyvaciniame pokalbyje į kurį atsineša namuose parašytą motyvacinę esė (3-3,5 tūkst. spaudos ženklų). Galutinį stojamąjį balą sudarys stojančiojo motyvacijos vertinimas ir diplomo pažymių vidurkis.
 • 2017-2018 m.m. į valstybės finansuojamas vietas planuojama priimti 10, į VNF vietas - 8 studentus.
 • Studijų trukmė: 1,5 metų (3 semestrai).
 • Metinė studijų kaina: 2265 EUR/ 7820 LT.
 • Priėmimo sąlygos – čia.
 • Jei kils papildomų klausimų, kreiptis šiais kontaktais: 
  VU TSPMI Studijų skyriaus vedėja Ieva Giedraitytė, ieva.giedraityte@tspmi.vu.lt, tel. (370 5) 251 41 40

STUDENTŲ ATSILIEPIMAI

Jūratė Ablačinskaitė

Eglė Daugėlaitė

Lina Kuzminskaitė

Gintarė Mitrikevičiūtė ir Valdas Bertašavičius (video)

Marija Mikalauskienė

Viktorija Rimaitė

 

INSTITUTO ALUMNŲ ATSILIEPIMAI

VU TSPMI alumnų apklausa: kaip studijas vertina ir ką po jų veikia Instituto absolventai. Sužinok čia

 

SUSIPAŽINK:

„Politikos ir medijų“ seminarų medžiaga – pažvelk, kuo užsiimame laisvalaikiu.

 

Jei nori išvysti „Politikos ir medijų“ bendruomenę – apsilankyk ir „pamėk“ programos puslapį Facebook'e!

Čia gali rasti informacijos apie įdomius renginius, pamatyti, kokios skirtingos yra programos laidos, pabendrauti su dėstytojais – ir, žinoma, pasmalsauti pats/-i.