Rytų Europos ir Rusijos studijos

TSPMI

Rytų Europos ir Rusijos Studijos – tai magistro programa, vykdoma anglų kalba, kurios pagrindinis tikslas – rengti aukštos kvalifikacijos specialistus, gebančius kritiškai analizuoti, vertinti ir interpretuoti Rytų Europos ir Rusijos regione vykstančius politinius, ekonominius bei socialinius procesus bei gebėti teikti profesionalias rekomendacijas šiomis temomis.

Lanksčios studijos

 Studentams sudarytos galimybės pagal individualius poreikius ženkliai didesnę dalį kreditų susirinkti iš pasirenkamųjų dalykų, dėstomų VU TSPMI. Pastarųjų magistrams siūloma daugiau nei dvidešimt – nuo regionų iki saugumo studijų, nuo medijų analizės iki viešosios politikos dalykų.

Studijų metu:

•    įgysi ekspertinių žinių apie politines ir ekonomines transformacijas Rytų Europoje;   
•    prisijungsi prie ekspertų ir praktikų tinklo;  
•    pamatysi Rytų Europos regioną iš arti, vykdamas į studentams organizuojamas studijų keliones;
•    turėsi galimybę atlikti praktiką geriausiuose Vilniuje veikiančiuose politikos tyrimų institutuose;
•    praplėsi akiratį kitose srityse, rinkdamasis net iš 20-ies pasirenkamųjų dalykų ir dalį programos susidėliosi pagal individualius interesus;

Susipažinkite su Rytų Europos ir Rusijos studijų magistro programos tinkleliu.

Palyginkite šią magistro programą su kitomis VU TSPMI magistro programomis. 


PROGRAMOS STRUKTŪRA

Pirmajame studijų semestre įgyjate žinių apie Rytų Europos valstybių bei Rusijos politinę ir ekonominę transformaciją, kuri ir išskiria šį regioną pasauliniame kontekste. Šiame studijų semestre taip pat siekiama ugdyti socialinių ir politikos mokslų tyrimo metodų taikymo įgūdžius, kurių prireiks ir tolimesnėse studijose (rengiant magistrantūros baigiamąjį darbą), ir už universiteto ribų.

Antrą studijų semestrą turite galimybę gilinti žinias laisvai pasirinkdami tris pasirenkamuosius dalykus iš bendro visoms magistro programoms siūlomo pasirenkamųjų dalykų “krepšelio”. Galimybė rinktis studijų dalykus iš kitų studijų programų leidžia įgyti žinių kitose srityse atsižvelgiant į individualius studento akademinius ar profesinius tikslus. Šiame studijų semestre taip pat lankote magistro seminarus bei dirbate individualiai su baigiamojo darbo vadovais. 

Trečiame studijų semestre ir toliau gilinate žinias norimoje srityje studijuodami pasirinktą dalyką bei rengiate baigiamąjį magistro darbą. Be to, paskutiniame studijų semestre taip pat siūlome galimybę atlikti praktiką viename iš Vilniuje įsikūrusių tyrimų centrų, kurie specializuojasi Rytų Europos regione.

DĖSTYTOJAI

Šioje programoje dėsto doc. dr. V. Sirutavičius, doc. dr. D. Šlekys, dr. L. Jonavičius, dokt. V. Mačkinis, prof.dr. V. Davoliūtė, buvęs LR Prezidento V. Adamkaus bei Ukrainos vyriausybės patarėjas dr. N. Udrėnas. Vizituojantys dėstytojai atvyksta iš geriausių pasaulio universitetų: Harvard Kennedy School, Birmingemo universiteto, Ilinojaus universiteto, Majamio universiteto, Oregono universiteto.

SVARBU ŽINOTI

  • Studijų trukmė – 1,5 metų (3 semestrai).
  • 2017-2018 m.m. į valstybės finansuojamas vietas planuojama priimti 5, į vnf - 11 studentų. Studijų kaina įstojus į mokamą vietą - 2300 eurų metams.
  • Informacija apie stojamąjį konkursą ir priėmimo sąlygas – čia.
  • Jei kils papildomų klausimų, kreiptis šiais kontaktais: 
    VU TSPMI Studijų skyriaus Tarptautinių programų (anglų k.) koordinatorė Gintarė Pikelienė, gintare.pikeliene@tspmi.vu.lt, tel. (370 5) 251 41 35

STIPENDIJOS UŽSIENIO STUDENTAMS

Lietuva 2017-2018 mokslo metais numačiusi skirti valstybines stipendijas magistro studijoms Ukrainos piliečiams. Daugiau informacijos apie stipendijas el. paštu arnoldas.zdanovicius@tspmi.vu.lt. 

STUDENTŲ ATSILIEPIMAI

Jake Jones ir Natalya Semerova (video)

 

INSTITUTO ALUMNŲ ATSILIEPIMAI

VU TSPMI alumnų apklausa: kaip studijas vertina ir ką po jų veikia Instituto absolventai. Sužinok čia

 

DAUGIAU INFORMACIJOS apie programą, dėstomus kursus, reikalavimus stojantiesiems ir užklasinę veiklą – anglų kalba.