Tarptautiniai santykiai ir diplomatija

TSPMI

Tarptautinių santykių ir diplomatijos magistro programoje studentai išmoksta apmąstyti ir analizuoti tarptautinius santykius bei valstybių užsienio ir saugumo politiką. Studijuojantys programoje susipažįsta ir įgyja įgūdžių praktikoje taikyti įvairias tarptautinių santykių, saugumo, užsienio politikos, konfliktų sprendimo, diplomatijos teorijas. Programos išskirtinumas – tai, kad joje derinamos diplomatijos ir saugumo studijos.

Lanksčios studijos

 Studentams sudarytos galimybės pagal individualius poreikius ženkliai didesnę dalį kreditų susirinkti iš pasirenkamųjų dalykų, dėstomų VU TSPMI. Pastarųjų magistrams siūloma daugiau nei dvidešimt – nuo regionų iki saugumo studijų, nuo medijų analizės iki viešosios politikos dalykų.

Studijų metu:

 •   Taikysi įgytas tarptautinių santykių studijų srities žinias, tarptautinių santykių analizės principus, teorijas ir metodus savarankiškai;
•    Vykdysi mokslinius tyrimus, susijusius su tarptautinių santykių analize;
•    Įsigilinsi į saugumo reikšmę tarptautiniuose santykiuose;
•    Sužinosi, kas yra užsienio politikos analizė bei išmoksi ją atlikti;
•   Praplėsi akiratį kitose srityse, rinkdamasis net iš 20-ies pasirenkamųjų dalykų ir dalį programos susidėliosi pagal individualius interesus.

Baigus programą galima dirbti tarptautiniuose ir regioniniuose tyrimų centruose, tarptautinėse vyriausybinėse ir nevyriausybinėse organizacijose, užsienio reikalų, krašto apsaugos ministerijose, žiniasklaidoje, analitiniuose privačių ir viešųjų organizacijų padaliniuose.

 „VU TSPMI Tarptautinių santykių ir diplomatijos magistro programa ne tik atskleis tarptautinės politikos realybę, bet ir parodys galimybes ją keisti. Jei siekiate įtikinamai aiškinti kitiems tarptautinius santykius ar juose dalyvauti – Lietuvoje nerasite geresnės magistro programos, kuri suteiktų  reikalingų žinių.“

Prof. Tomas Janeliūnas 

Susipažinkite su Tarptautinių santykių ir diplomatijos magistro programos studijų tinkleliu (nuo 2016 m. rugsėjo mėn.).

Palyginkite šią magistro programą su kitomis VU TSPMI magistro programomis. 

PROGRAMOS STRUKTŪRA

Kadangi programa siekiama suteikti žinių tiek apie tarptautinius santykius, tiek ir apie saugumo dilemas, studijuojantys susipažįsta su diplomatijos studijų teorijomis ir istorija, derybų ir viešosios diplomatijos principais, strateginėmis, sektorinio saugumo studijomis.

Platesnį požiūrį į diplomatijos ir saugumo problema suteiks tokie kursai kaip Informaciniai karai, Saugumas ir tvari plėtra, Tarptautinė politinė ekonomija ir globalizacija, Energetinis saugumas. Svarbu ir tai, kad nemažą studijų plano dalį sudaro pasirenkamieji dalykai, kuriuos studentai galės išsirinkti iš daugiau nei 20 siūlomų kursų. Taigi, kiekvienas galės išplėsti savo žinių lauką pagal turimus interesus.

DĖSTYTOJAI

Programoje dėstys geriausi Lietuvos tarptautinės politikos, saugumo ir užsienio politikos specialistai: prof. dr. R. Vilpišauskas, doc. dr. D. Jakniūnaitė, prof. dr. T. Janeliūnas, doc. dr. M. Šešelgytėdr. N. Maliukevičiusdoc. dr. D. Šlekys, dr. L. Jonavičiusdr. E. Leonaitė, asist. R. Švedas. Profesorių gretas papildo apsilankantys įžymūs tarptautinio lygio specialistai – pavyzdžiui, Walter Russel Mead, Daniel Keohane, Georg Sørensen, Iver B. Neumann.

SVARBI INFORMACIJA

  • Studijų trukmė – 2 metai.
  • 2017-2018 m.m. į valstybės finansuojamas vietas planuojama priimti 12, į VNF - 16 studentų. Įstojusiems į mokamą vietą, studijų kaina - 2265 eurų metams.
  • Informacija apie stojamąjį egzaminą ir priėmimo sąlygas – čia.
  • Stojamojo egzamino (2017 m.) literatūra ir temos – čia.
  • Jei kils papildomų klausimų, kreiptis šiais kontaktais: 
    VU TSPMI Studijų skyriaus vedėja Ieva Giedraitytė, ieva.giedraityte@tspmi.vu.lt, tel. (370 5) 251 41 40

 

STUDENTŲ ATSILIEPIMAI

Marijuš Antonovič

INSTITUTO ALUMNŲ ATSILIEPIMAI

VU TSPMI alumnų apklausa: kaip studijas vertina ir ką po jų veikia Instituto absolventai. Sužinok čia