Mobilumo programos

TSPMI

TSPMI galima laikyti vienu iš daugiausiai dalinių studijų užsienyje galimybių savo studentams sukuriančių fakultetų ne tik Vilniaus Universitete, bet ir visoje Lietuvoje.

Pagal vis besiplečiančią Erasmus+ akademinių mainų programą TSPMI studentai įgyja galimybę studijuoti apie 50 Europos universitetų. Sąrašas nuolat keičiasi, tačiau paprastai studentai turi galimybę važiuoti į šių miestų universitetus:

Bruxelles, Gent, Praha, Wien, Berlin, Bielefeld, Bremen, Frankfurt am Main, Frankfurt an der Oder, Leipzig, Marburg, München, Copenhagen, Alcala, Madrid, Barcelona, Valencia, Tartu, Tallinn, Lille, Lyon, Rennes, Strasbourg, Grenoble, Milano, Bologna, Firenze, Pavia, Roma, Bergen, Oslo, Lisboa, Budapest, Utrecht, Zagreb, Krakow, Warszawa, Goteborg, Helsinki, Bucharest, Bratislava, Banska Bystrica, Istanbul, Ankara, Colchester.

Pagal Erasmus Mundus:

Skopje (Makedonija), Belgradas, Novi Sad (Serbija), Sarajevas, Mostar (Bosnija ir Hercogovina), Podgorica (Juodkalnija), Prishtina (Kosovas), Tirana (Albanija), Kišiniovas, Kahul (Moldavija), Brestas, Minskas (Baltarusija), Ašchabadas (Turkmėnija), Dušanbe (Tadžikija), Taškentas (Uzbekija), Karaganda (Kazachija), Delhi, Kalkuta, Pune, Mumbai (Indija). 


Studijų užsienyje metu studentai gali gauti dalį pragyvenimo, kelionės bei mokslo išlaidų padengiančią mobilumo stipendiją.

VU nuolatos plečia ir savo dvišalių sutarčių tinklą su viso pasaulio universitetais. Politikos mokslų studentams sudaromos galimybės išvykti į Gruzijos, Kanados, JAV, Japonijos, Pietų Korėjos, Rusijos, Singapūro universitetus (į kai kuriuos iš jų su daliniu finansavimu), užskaitant užsienyje praleistą studijų laikotarpį į bendrą bakalauro programos studijų laiką.  

Mokymosi metu TSPMI stengiasi sukurti kuo daugiau galimybių išvykti į trumpalaikius teminius vizitus ir stažuotes – rinkimų stebėjimus, vasaros ir pavasario studijų mokyklas, ES institucijas, tarptautines konferencijas ir seminarus ir pan.

Taip pat, Instituto puslapyje dažnai pasirodo naujienos su kvietimai į žiemos/vasaros akademines mokyklas, kur studentai gali pasisemti patirties.

Daugiau informacijos apie mobilumo programų galimybes rasite čia.

DĖMESIO! Studentų atrankos dalinėms studijoms užsienyje pagal Erasmus mainų programą 2015-2016 m. m. pavasario semestrui REZULTATAI


ERASMUS PRAKTIKA

ERASMUS praktika – tai ERASMUS programoje dalyvaujančios šalies įmonėje ar organizacijoje atliekama profesinė praktika, kurios metu:

  • pažinsi kitą kultūrą;
  • tobulinsi užsienio kalbos gebėjimus;
  • atskleisi profesijai naudingas asmenines savybes;
  • tobulinsi darbinius įgūdžius;
  • sustiprinsi pasitikėjimą savimi;
  • užmegsi naujų kontaktų.

Svarbu! Erasmus praktika Tavo studijų metu bus užskaitoma kaip profesinė praktika (įtraukiama į diplomo priedėlį ir gali būti skiriami kreditai).

Į kokias šalis galima vykti ERASMUS praktikai?

Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Islandija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Norvegija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Turkija, Vengrija, Vokietija. 

Kokia yra ERASMUS praktikos trukmė?

Praktika gali trukti nuo dviejų mėnesių iki vienerių metų.

Daugiau informacijos