Beveik viskas apie dabartinį NATO–lietuviškai ir beveik paprastai

NATO_knyga_virselisAr pastebėjote? Lietuvai įstojus į ES ir NATO, knygų, studijų ir straipsnių srautas apie šias organizacijas liovėsi beveik iš karto. Nuo 2004 m. pasirodžiusius rimtesnius leidinius apie tai, kas vyksta organizacijose, per kurias įgyvendinama bene didžioji dalis Lietuvos  užsienio politikos ir ne tik, galima suskaičiuoti labai greitai .

Jei ES dar sulaukia šiokio tokio dėmesio (pavyzdžiui, arba iš dalies ši knyga), tai NATO raida ir Lietuvos veikla šioje organizacijoje retai gaudavo daugiau analitikų dėmesio.

Ką gi – situacija pasikeitė. Ką tik Vilniaus universiteto leidykla išleido straipsnių rinkinį “Beieškant NATO Lietuvoje: pasiekimai, nesėkmės, perspektyvos” (sud. D.Jakniūnaitė, K.Paulauskas), kurioje bandoma diskutuoti apie NATO ir Lietuvą joje „iš vidaus“, nesibaiminant besikeičiančios NATO, suvokiant, kad jos pasirinkimai priklauso ir nuo Lietuvos sprendimų bei indėlio.

Šioje knygoje nerasite nei NATO idealizavimo, nei jos demonizavimo, tiesiog joje pagrindiniai Lietuvos saugumo ir gynybos politikos praktikai ir teoretikai bando atidžiai ir apgalvotai įvertinti NATO šiandieniniame pasaulyje ir Lietuvos vietą bei vaidmenį joje.

Su knygos turiniu ir įvadiniu straipsniu galite susipažinti čia.

Rugsėjo – lapkričio mėnesiais dalis knygos autorių savo straipsnių pagrindu parengė komentarus, kurie pasirodė naujienų portale Delfi.lt

Rekomenduojame:

Arūnas Molis – Kokioms užduotims ruošiasi NATO?

Jovita Pranevičiūtė – Kas ko bijo Šiaurės Atlanto aljanse: naujos ir senos grėsmės

Martynas Zapolskis -  Besikeičiantis NATO: „šveicariško peiliuko“ link?

Tomas Janeliūnas – NATO ir Rusija: tango be partnerio

Tomas Jermalavičius -  Baltijos valstybių karinis bendradarbiavimas – skyrybos ar santuoka?

Linas Linkevičius – Matoma ir nematoma NATO sprendimų priėmimo pusė

Vytautas Leškevičius – NATO lyderystė: ką gali ir ko negali generalinis sekretorius

Parašyk komentarą