Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /w3/lt.vu.www1004/www/modules/LISE/LISE.module.php on line 758 Deprecated: Function create_function() is deprecated in /w3/lt.vu.www1004/www/lib/html_entity_decode_php4.php on line 374 Deprecated: Function create_function() is deprecated in /w3/lt.vu.www1004/www/lib/html_entity_decode_php4.php on line 380 Deprecated: Function create_function() is deprecated in /w3/lt.vu.www1004/www/lib/html_entity_decode_php4.php on line 374 Deprecated: Function create_function() is deprecated in /w3/lt.vu.www1004/www/lib/html_entity_decode_php4.php on line 380
Vasario 28 d. 14 val. VU Botanikos sodo Kairėnuose Informaciniame centre
vyks paskaita ir parodos „Tasmanija. Ieškant Gondvanos“ atidarymas.
Paskaitą skaitys VU Botanikos sodo Augalų skyriaus vadovas dr. Darius Ryliškis.
Gondvana – superkontinentas, kurį sudarė dabartiniai Afrikos, Australijos, Antarktidos, Pietų Amerikos kontinentai ir Indijos subkontinentas. Ji susidarė maždaug prieš 750–530 mln. metų.
Kviečiame atrasti Gondvaną paskaitoje ir parodoje apie tokius augalus kaip araukarijiniai, podokarpiniai, protėjiniai ir mediniai paparčiai, kurie rado prieglobstį kai kuriuose Tasmanijos salos regionuose. Dėl ypatingų augimo sąlygų ypač vėsiuosiuose drėgnuose miškuose, kalnų drėgnose savanose, kitose unikaliose kalnų augalų bendrijose, net 10 procentų augalų Tasmanijoje yra endemikai, t. y. niekur kitur neaugančių augalų.
Paskaitą iliustruojanti paroda yra vienas iš VU Botanikos sodo specialistų dr. Dariaus Ryliškio ir Aidos V. Dobkevičiūtės ekspedicijos į Tasmanijos arboretumą rezultatų. Parodos tema pasirinkta ne atsitiktinai. Reliktiniai Gondvanos laikotarpio augalai domina ne tik mokslininkus. Šie augalai yra įdomūs visuomenei, nes yra raktas pažinti žemynų ir jų bioįvairovės formavimosi periodus bei etapus.
Renginys lankytojams įsigijusiems sodo bilietą bendra tvarka.
Paskaitos trukmė: 1 val. Išankstinės registracijos nėra.
Vilniaus universiteto botanikos sodas (toliau – VU Botanikos sodas) ir Tasmanijos arboretumas aktyviai dalyvauja tarptautinės bendruomenės „Botanic Gardens Conservation International” (BGCI) veiklose. Šių įstaigų ir organizacijų bendradarbiavimo tikslas yra dalintis gerąja patirtimi siekiant saugoti bioįvairovę ir paveldą, dalyvauti moksliniuose tyrimuose, kaupti informaciją apie nykstančias rūšis ir bendradarbiauti formuojant kolekcijas, šviesti visuomenę apie šių veiklų svarbą.