Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /w3/lt.vu.www1004/www/modules/LISE/LISE.module.php on line 758 Deprecated: Function create_function() is deprecated in /w3/lt.vu.www1004/www/lib/html_entity_decode_php4.php on line 374 Deprecated: Function create_function() is deprecated in /w3/lt.vu.www1004/www/lib/html_entity_decode_php4.php on line 380 Deprecated: Function create_function() is deprecated in /w3/lt.vu.www1004/www/lib/html_entity_decode_php4.php on line 374 Deprecated: Function create_function() is deprecated in /w3/lt.vu.www1004/www/lib/html_entity_decode_php4.php on line 380 Naujienos - VU Botanikos sodas

Vilniaus universitetas

MENIU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /w3/lt.vu.www1004/www/modules/News/lib/class.news_ops.php on line 335

GRYBAI KONSTANTINO PROŠINSKIO GYVENIME. SUSITIKIMAS SU MIKOLOGU JONU KASPARAVIČIUMI

Spalio 19 d. (šeštadienį) 13 val. VU Botanikos sodo Muziejuje vyks susitikimas su mikologu Jonu Kasparavičiumi.

Parodos „Konstantino Prošinskio fenomenas: grybų piešiniai“ tęsinys – puiki galimybė naujomis žiniomis ir įspūdžiais papildyti unikalų pasakojimą apie iki šiol niekur visuomenei nedemonstruotus pedagogo, botaniko, kolekcionieriaus, Vilniaus Stepono Batoro universiteto botanikos sodo Vingio parke inspektoriaus, Vilniaus krašto augalų ir grybų tyrinėtojo-mėgėjo Konstantino Prošinskio (Konstanty Prószyński, 1859–1936) grybų piešinius.

Koks šių piešinių likimas ir istorija iki jiems išvystant dienos šviesą? Galbūt jie kažką pasako apie to meto laikmetį gamtos mokslo ar net K. Prošinskio kasdienybės aspektu? Taip pat kokius grybus iš šių piešinių galime atpažinti šiandien? Į šiuos ir kitus panašius klausimus paskaitos metu atsakys mikologas, parodos mokslinis konsultantas dr. Jonas Kasparavičius, kuris atrinko ekspozicijai daugiau kaip 80 K. Prošinskio grybų piešinių.

Labai Jūsų laukiame!

KADA: spalio 19 d. 13 val.
KUR: VU Botanikos sodo Muziejus (Kairėnų g. 43, Vilnius).
BILIETAI: įėjimas į renginį – įsigijus sodo lankytojo bilietą.

DAUGIAU APIE PARODĄ